FAKT24


sviatok má , zajtra

  MÁME NOVÉ INFORMÁCIE!

  EXKLUZÍVNE! Vyjadrenie rakúskeho ministerstva vnútra k Počiatkovi a drogovej kauze!

  15.06.2016 00:00 / politika google+ twitter facebook

  Kauza Jána Počiatka a jeho údajného zatknutia v Rakúsku naberá na obrátkach. Potom, ako včera FAKT24 získal vyjadrenie samotného exministra, máme k dispozícií aj slová samotného ministerstva vnútra od našich susedov. A to vrhá do celej kauzy úplne nové svetlo.

  Ján Počiatek lupa
  Počiatek v Rakúsku zadržaný nebol. Potvrdili to aj kompetentné úrady. | Facebook J. Počiatek

  Počiatka mali krátko po marcových voľbách zatknúť v Rakúsku s 2,5 kilami drogy kokaín. To sa už od začiatku zdalo ako fáma, pretože by po takýchto problémoch nemohol v pokoji odletieť do Ameriky aj so svojou rodinou. Samotný exminister sa pre FAKT24 vyjadril, že ide o absolútny nezmysel. "Čo sa týka Rakúska, som už v kontakte s hovorcom rakúskeho ministerstva vnútra a ten je zhrozený z toho, ako boli jeho slová dezinterpretované. Je jasné,že celá „kauza“ je nehorázny nezmysel a budem mať aj oficiálne stanovisko od rakúskeho ministertsva vnútra," povedal pre nás Počiatek.

     

  A svoje slovo dodržal. Naša redakcia sa totiž k vyjadreniu rakúskeho ministerstva vnútra dostala a tí uviedli všetko na pravú mieru. Dôvodom, prečo vôbec vznikli pochybnosti o celom incidente boli preto, že sa kompetentné orgány u našich susedov vyjadrovali veľmi všeobecne a zatknutie Počiatka nepopreli. Pravdou ale tiež je, že nikdy túto skutočnosť nepotvrdili. "V uplynulých dňoch sme mali viacero požiadaviek od médií, či môžeme potvrdiť informácie o vašom zatknutí a vyšetrovaní v Rakúsku. Moja opakovaná odpoveď na všetky tieto otázky bola založená na informáciách ktoré som mal k dispozícii a teda som tvrdil, že túto informáciu neviem potvrdiť. Dnes som sa dozvedel, že jeden z týchto telefonátov bol tajne nahrávaný a zverejnený bez môjho súhlasu. V tomto smere zvažujem právne kroky. Podľa prvého prekladu tohto článku sa zdá, že moje stanovisko o nepotvrdení bolo použité ako narážka na to, že informácia je pravdivá, ale nemôže byť potvrdená kvôli právnym aspektom. Takáto interpretácia a narážka sú kompletne nesprávne. Vzhľadom na vašu požiadavku rakúske Ministerstvo vnútra nemá žiadne informácie o zatknutí a vyšetrovaní," napísal Karl-Heinz Grundböck, z komunikačného odboru ministerstva vnútra v Rakúsku.  

   

  Ján Počiatek je známy ako exminister financií v prvej Ficovej vláde, v tej druhej pôsobil ako minister dopravy. V tohtoročných marcových voľbách sa opäť prekrúžkoval do parlamentu, no následne potom nečakane ukončil svoju politickú kariéru. Dôvodom bol jeho dlhodobý plán v politike skončiť. "Momentálne sa idem venovať rodine a, samozrejme, najmä sebe samému. Na množstvo vecí som nemal vôbec čas, takže to musím všetko dobehnúť. Je napríklad viacero oblastí, v ktorých sa musím dovzdelať a zorientovať," povedal pred časom Počiatek pre týždenník Plus7dní. Podľa jeho slov, sa chce venovať úplne iným oblastiam, ako je pôsobenie v politike.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku