FAKT24


sviatok má , zajtra

  VITAJTE V OLIGARCHII

  Tvrdé slová o Slovensku: Štát ovládajú a vyvciciavajú oligarchické skupiny!

  10.10.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Je to horšie ako sme si mysleli. Zakladateľka Aliancie Fair-play Zuzana Wienk prehovorila pre magazín .týždeň o tom ako fungujú oligarchovia v našej krajine. Wienk sa roky pohybuje medzi politickými a podnikateľskými špičkami a preto z jej slov doslova mrazí.

  Wienk lupa
  Zuzana Wienk | sita

  “Nikto z nás nepochybuje o tom, že štát je uchopený oligarchickými skupinami, ktoré ho dlhodobo a systémovo vyciciavajú a v ktorých záujme je udržať sa pri moci, aby neskončili vo väzení. Je preto v ich pragmatickom záujme zničiť oponentov, ktorí by situáciu dokázali preklopiť na druhú stranu. Najhrozivejšie na tom je, že operujú z pozadia, využívajú tajné služby a štátny aparát, ktorý majú k dispozícii a nehrajú otvorenú hru, preto majú neskutočnú výhodu, tajného, neférového pôsobenia,” povedala Zuzana Wienk pre magazín .týždeň. Tá sa vyjadrovala aj k tomu, že zo štátnych orgánov unikli správy o daňovej kontroly vo firme prezidenta Andreja Kisku.

     

  “Nemôžeme však žiť v krajine, kde štátny aparát pracuje na tom, aby našiel veci na politických oponentov a zdiskreditoval ich. Nemôžeme sa tomu prizerať, treba to pomenovať a venovať tomu viac síl v médiách aj v mimovládnom sektore,” dodáva Wienk.

   

  Podľa Wienk sa však niečo bude musieť zmeniť a veci nemôžu pokračovať tak ako idú teraz. “Myslím si, že tieto typy skorumpovaných systémov, ktoré úplne rozkladajú štát, sú neudržateľné. Ak sa tvárime, že sme demokracia a otvorená trhová ekonomika, tak skutočný charakter politiky je v kontraste s tým, čo vyžaduje demokratická spoločnosť. V každej krajine, kde takéto neduhy pretrvávali, nastal v jednom momente bod zlomu. Spoločnosť sa musela rozhodnúť buď pre ruskú cestu alebo sa veci napravili,” vysvetľuje Wienk.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku