FAKT24
  KONIEC FICA?

  Jasný odkaz Bugárovi: Musíš položiť Ficovu vládu!

  12.10.2017 17:00 / politika google+ twitter facebook

  František Mikloško pôsobil viac ako dve desaťročia v najvyšších poschodiach slovenskej politiky. Preto dobre pozná väčšinu top politikov i to ako systém funguje. Zo súčasného sporu medzi premiérom a prezidentom je zdesený.Zároveň šéfa Mostu Bugára vyzýva, aby položil vládu, ktorej je členom.

  béla bugár lupa
  béla bugár | sita

  “Pán prezident sa asi dopustil nejakých chýb a sám by som mu teraz nevedel poradiť, ako sa má k tomu v tejto chvíli postaviť. Ale ešte som nepočul, že by premiér zverejňoval súkromný rozhovor, alebo žeby minister vnútra nazýval prezidenta daňovým podvodníkom. To sme sa dostali na hroznú úroveň. Toto ma desí,” komentuje Mikloško pre magazín týždeň najnovší spor ohľadom prezidentových daní.

   

  Podľa Mikloška však k súčasnej situácii existuje alternatíva. Vyžaduje si to však rázny krok od predsedu Mostu Bélu Bugára. Práve on totiž môže povedať “dosť” a povaliť Ficovu vládu. “Ja od Smeru a Fica nečakám nič. Nejdem sak tomu vyjadrovať. Ale možno, ak Bugárovi záleží na tejto krajine, aby povedal, nech sú predčasné voľby, a že v tejto konštelácii nemôže krajina ďalej ísť. Samozrejme potom sa vytvorí obrovský tlak na prezidenta, aby aj on vyvodil zodpovednosť,” dodáva Mikloško.

   

  Bývalý poslanec KDH strávil dlhé roky bojom proti Mečiarovi. A aj preto je smutné, že mu súčasná situácia začína pripomínať mečiarove roky: “Atmosféra, že všetci sú rovnakí, tu už je, Považujem to po období mečiarizmu za druhú existenciálnu krízu slovenskej štátnosti. Je to kľúčový moment a živná pôda pre nekontrolovateľný rast zla.”

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku