FAKT24


sviatok má , zajtra

  PÁD RADIČOVEJ VLÁDY

  Sulík o páde Radičovej vlády: Teraz poviem, kde som urobil chybu! Mohlo to byť inak...

  13.10.2017 09:30 / politika google+ twitter facebook

  Richard Sulík má vo svojej politickej kariére dva body, ktoré sa mu neustále vracajú späť ako bumerang a neustála výčitka. Prvým sú raňajky s kontroverzným podnikateľom Mariánom Kočnerom a druhým pád Radičovej vlády. Za Kočnera sa Sulík viackrát ospravedlnil a teraz sa zamyslel aj nad pádom Radičovej vlády.

  Richard Sulík lupa
  Predseda SaS Richard Sulík. | sita

  Vláda Ivety Radičovej padla v roku 2011 po tom, čo Sulíkova SaS nezahlasovala za euroval a tým nevyslovila dôveru vlastnej vláde. Sulík sa roky bráni tým, že postoj liberálov ohlásil dopredu a od Radičovej bola chyba, že hlasovanie o eurovale spojila s hlasovaním o dôvere vláde. Teraz však prišiel s novým pohľadom na vec.

   

  “My sme nehlasovali. zachovali by sme sa rovnako, len by sme odišli zo sály. Ostali sme sedieť v sále a naši koaliční partneri si mysleli, však oni nakoniec budú hlasovať. Prestať si to mysleli až vtedy, keď už bežalo hlasovanie. Keby sme odišli zo sály, tak by videli, že oni naozaj nebudú hlasovať, napriek tomu, že ich vydierame a nútime. Takže v tomto by bol veľký rozdiel,” povedal Sulík v rozhovore pre Plus 1 deň. Podľa viacerých expertov mala Radičovej vláda viac zatlačiť na Smer, ktorý by bol nútený hlasovať za euroval. Radičová to však neurobila, jej vláda padla a Smer suverénne vyhral voľby, po ktorých zostavil jednofarebnú vládu. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku