FAKT24


sviatok má , zajtra

  ŠKANDÁLY NAŠEJ VLÁDY

  Nakradnuté milióny, sexuálne zneužívanie a nechutné šafárenie našimi peniazmi! Táto vláda sa nemá čím chváliť...

  13.10.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Ktoré mená za posledné mesiace rezonovali najviac? Bžán, Bašternák, Hlávková a samozrejme Robert Fico. Práve ten spoločne so svojou vládou stojí na vrchole pyramídy, ktorá sa rozhodne nedá nazvať úspešnou. Škandály tejto koalície totiž absolútne zmietli z povrchu zemského akúkoľvek snahu o nejaký úspech.

  Vládne škandály lupa
  Škandály tejto vlády sa kopia každým mesiacom | SITA

  Fico a spol. čelia takmer mesiac, čo mesiac nejakému škandálu. Napriek tomu, že to vrie aj v hrnci samotnej trojkoalície, zatiaľ svoje rozpory ustáli. Danko, Bugár aj premiér totiž dobre vedia, že čas na ukrojenie si z koláča sa kráti. Ich koniec môže prísť kedykoľvek, napriek tomu zrejme dovládnu do konca. A hlavne kvôli tomu veľkému koláču, ktorý je chutný a lákavý. O dva roky aj pár mesiacov im totiž toto "neúspešné" vládnutie voliči môžu veľmi rýchlo spočítať. Preferencie sa im totiž rozhodne nedvíhajú. A to ani jednému z nich. Príčinu treba hľadať najmä v obrovských škandáloch, ktoré sa s nimi vlečú už nejaký mesiac. Naposledy všetko zaklincoval advokát Bžán a jeho nekresťansky vysoká odmena. To však nie je všetko...

   

  1. Advokát Bžán a jeho odmena 64 miliónov eur

  Táto kauza momentálne hýbe Slovenskom. Áno, advokát Bžán a jeho firma vyhrali arbitráž a Slovensko tak nepríde o 700 miliónov eur. To sa poprieť nedá. Avšak odmeniť niekoho takouto sumou, je aj na slovenské pomery neuveriteľnou zlodejinou. Bžán mal totiž dostať podľa medializovaných informácií sumičku až 64 miliónov. Ako sa to vlastne stalo? Fond národného majetku podpísal zmluvu o poskytovaní právnych služieb s touto advokátskou kanceláriou vo februári 2015 na štyri roky. Zmluvu uzavrel riaditeľ FNM Branislav Bačík. FNM sa transformoval na spoločnosť MH Manažment. Aj keď je suma astronomicky vysoká, je v súlade so zákonom. Odmena totiž môže dosahovať výšku až 20-tich percent sumy, o ktorú sa strany v spore naťahujú. Nakoniec zasiahol minister Žiga, ktorý včera odvolal celý manažment MH Manažmentu. "Rozhodol som sa vyvodiť manažérsku zodpovednosť. Konštatujem, že konanie spoločnosti MH Manažment nebolo profesionálne a spôsobilo, že sa viac hovorí o odmene pre advokátov ako to, že sme naspäť získali Vodnú elektráreň Gabčíkovo," povedal Žiga. Zároveň sa dosiahol určitý ústupok a odmena pre Bžána bude niečo viac ako 17 miliónov. Aj tak ide stále o vysokú cifru.

   

  2. Čistý deň a sexuálne zneužívanie

  Tento škandál obrovských rozmerov sa rozpútal v resocializačnom centre v Galante. Zneužívať tam mali chovanci iba 14 ročnú Natáliu. Pravdou je, že sa tam dievčatá, ktoré sa rozhodli prehovoriť, liečili zo závislosti od drog. Kauza však nestála hlavu ministra Jána Richtera, pod ktorého rezort toto zariadenie spadá. Čelil síce odvolávaniu, dokonca sa nejaký čas hovorilo aj o tom, že strana SNS môže pomôcť opozícii s podporou na jeho odvolanie, nakoniec to však ustál.Samotný Richter odobral zariadeniu akreditáciu, aj keď tak urobil až po dlhých mesiacoch od prepuknutia kauzy. V tomto prípade bol dokonca namočený aj predseda strany Sme rodina Boris Kollár. Ten si s jednou z chovankýň dokonca písal pikantné správy. Poslanec sa k tomu bez okolkov priznal, avšak jeho verzia sa podstatne líšila od tej, ktorú priniesla šéfka Čistého dňa Zuzana Tománková Miková. 

   

  3. Agentúra Evka a predražené predsedníctvo

  Túto kauzu otvorila bývalá exzamestnankyňa ministerstva zahraničných vecí Zuzaná Hlávková. Tá nastúpila do rezortu v roku 2015 a pracovala ako odborníčka na kultúru, zároveň sa podieľala na podujatiach, ktoré mali našu krajinu zatraktívniť v EÚ. Hlávková tvrdí, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom - galavečer k predstaveniu loga a otvárací koncert pre verejnosť boli totálne predražené. Pôvodné rozpočty na tieto podujatia sa podľa nej začali navyšovať až potom, čo na ministerstvo prišla Zuzana Ťapáková. Hlávková zároveň prišla s informáciou, že galavečer stál vyše 300-tisíc eur, cena otváracieho koncertu sa z plánovaných 20-tisíc vyšplhala na približne 120-tisíc eur. Zároveň tieto koncerty podľa nej zabezpečovali agentúry, ktoré vybrali pochybným spôsobom. To odmieta Matej Drlička, konateľ agentúry Viva Musica!, ktorá zabezpečovala otvárací koncert pre verejnosť.

   

  4. Ladislav Bašternák a nadmerné odpočty DPH

  Je ešte vôbec nutné predstavovať meno Ladislava Bašternáka? Ten sa stal zrejme najznámejším podnikateľom a oligarchom na Slovensku. Dôvodom sú nielen nadmerné odpočty DPH, ktorých sa mala dopustiť jeho firma, ale aj prepojenie na vládne špičky, najmä ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Ten dokonca od Bašternáka kúpil firmu. Všetky tieto informácie sa dostali na svetlo sveta vďaka bývalému pracovníkovi Tatra banky a asistentovi poslanca Jozefa Rajtára. Filip Rybanič totiž nazrel na účty nielen Kaliňáka, ale aj Jána Počiatka. Ani tento škandál však nestál ministra vnútra kreslo a napriek obrovským protestom pred komplexom Bonaparte, kde býva Fico a ktorý postavila firma Bašternáka, premiér za svojim korunným princom stál a stojí dodnes.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku