FAKT24


sviatok má , zajtra

  KAPITÁN DANKO

  Nová ministerka Lubyová: Toto si myslím o Dankovom bozkávaní výložiek

  13.10.2017 10:51 / politika google+ twitter facebook

  Slovenská národná strana nominovala na post ministerky školstva odborníčku z SAV Martinu Lubyovú. Tá však teraz musí čeliť nepríjemným otázkam o strane, ktorá ju nominovala a to aj napriek tomu, že nie je členkou SNS.

  lubyová lupa
  Ministerka sa milióny pokúsi zachrániť. | sita

  Drsným otázkam novú ministerku vystavil Marek Vagovič v rozhovore pre portál aktuality.sk. Okrem obligátnych otázok o budúcnosti školstva a platoch učiteľov prišlo aj na to, čo si nová ministerka myslí o tom, že predseda SNS Andrej Danko na tlačovke bozkával kapitánske výložky, ktoré dostal od ministra obrany Gajdoša.

   

  “Viete, ja si myslím, že one je taký typ, že proste srdciar. Myslím si, že to myslel úprimne a že má k tomu úctu. Je to človek entuziastický, proste takého empatického razenia,” povedala Lubyová na otázku o výložkách. Danko čelil za povýšenie do kapitánskej hodnosti ostrej kritike. Svoj pohľad na kauzu ponúkol na tlačovej konferencii, ktorú zakončil bozkávaním výložiek. To zostalo spojené so značným výsmecho a tiež pádom v preferenciách. 

   

  Nová ministerka tiež obhajovať to, že na ministerstve zostal aj po svojom odvolaní pracovať Peter Plavčan. “Z môjho hľadiska je dôležité, že sa niekoho môžem spýtať napríklad na kolektívne vyjednávanie, ktoré sa posúvalo každý týždeň,” dodala Lubyová. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku