FAKT24


sviatok má , zajtra

  EUROFONDY V LUFTE

  Inšpekcia preverila Dankovu korupciu: Polícia vypočula svedkov! Je kapitán skorumpovaný?

  13.10.2017 16:21 / politika google+ twitter facebook

  Pri odvolávaní ministra práce Jána Richtera šokovala opozičná poslankyňa SaS Lucia Nicholsonová parlament informáciou o tom, že polícia disponuje kriminálnou informáciou o korupcii v prípade eurofondov, do ktorej je zapletený predseda parlamentu Andrej Danko. Teraz túto informáciu preverila Inšpekcia ministerstva vnútra.

  andrej danko lupa
  Danko chce zachrániť SNS. | sita

  Inšpekcia zistila, že kriminálna informácia z roku 2016, nebola úplná. "Chýba časť textu týkajúceho sa vyhodnotenia získanej informácie," cituje vyšetrovateľa Petra Horku Denník N. Kriminálna informácia však bola dôveryhodná, pretože bola označená najvyšším stupňom dôveryhodnosti A1. Kriminalisti oslovili aj svedkov, tí však informácie zo spisu nepotvrdili.

   

  Vyšetrovateľ napríklad kontaktov človeka, ktorý vybavoval eurofondy pre firmu Hern. Tá bola uvedená v kriminálnej informácii v súvislosti s Andrejom Dankom. "Táto osoba poprela akékoľvek ovplyvňovanie výsledku schválenia projektu v prospech uvedeného žiadateľa, ako aj ponúkanie alebo žiadanie úplatku. Nie je dôvod spochybňovať tvrdenie tejto osoby,” uvádza sa v spise. Žiadne výsledky neprinieslo ani preverovanie v prípade firiem Anext a Glass Way. Ani jeden zo svedkov nepotvrdil, že by sa manipulovalo s výberom eurofondových. projektov.

  redakcia | fakt24.sk

  Témy: Andrej Danko
  Komentáre k článku