FAKT24


sviatok má , zajtra

  PRÍDE MIKA O FLEK?

  EXKLUZÍVNE Tajný plán Danka: Dnes sa chystá odvolávať Miku z postu riaditeľa! Vedel o tom Fico, alebo ho týmto bodá do chrbta?

  16.06.2016 00:00 / politika google+ twitter facebook

  Ďalší šéf RTVS na odstrel. Ako sa nám totižto podarilo exkluzívne zistiť, predseda parlamentu Andrej Danko má dobre premyslený plán, o ktorom zrejme nevie ani premiér Róbert Fico.

  Andrej Danko lupa
  Danko chce podľa našich informácií dnes v parlamente predložiť návrh na odvolanie Václava Miku. | Facebook A. Danko

  Danko v poslednom období ostro vystupuje nielen k zvyšovaniu koncesioniárskych poplatkov, ale aj k celkovej hospodárnosti RTVS. A práve šéf verejnoprávnej televízie Václav Mika, má byť pre šéfa národniarov najväčším tŕňom v oku. Dôvodom sú podľa Danka predražené výroby v externom prostredí  tiež to, že televízia platí zbytočne za to, čo si môže v podstate urobiť "vo vlastnom dome". Zrejme aj preto je rozhodnutý nastoliť v Mlynskej doline zmeny. A tú prvú chystá pravdepodobne za chrbtom svojich koaličných partnerov.

    

  "Danko sa chystá predložiť návrh na odvolanie Miku. V SNS je to hotová vec, no viacerí si myslia, že ani Fico o tom netuší. Tu je to skôr boj Danka a Maďariča," prezradil exkluzívne pre FAKT24 človek, ktorý je Slovenskej národnej strane veľmi blízky. Z pochopiteľných dôvodov si však neželá byť menovaný. Faktom je ale aj to, že by táto skladačka do seba pomaličky zapadala. Ako sme totižto ešte v máji informovali, kompetentní majú z Verejnoprávnou televíziou a rozhlasom veľké plány. A aj keď výber uchádzačov o lukratívny flek mal prebehnúť až o niekoľko mesiacov, podľa informácií FAKT24, je horúcou kandidátkou na túto pozíciu Zuzana Ťapáková.

   

  Ak by naozaj Danko podobný návrh predložil, musel by mať na predčasné ukončenie Mikovho "mandátu" poriadne závažné dôvody. Aj tu mal náš informátor podrobné a detailné informácie, čo vlastne predseda NR SR chystá. "Jeho najväčším problémom je plýtvanie peniazmi daňových poplatníkov. Chce poukázať podrobne na každú jednu položku, za ktorú si RTVS externe platí," dodáva. Danko začal svoj boj proti Mikovi a RTVS tým, že odmietol podporiť návrh zákona o zvýšení koncesionárskych poplatkov. Svoj postoj postupne stupňoval, až začal hovoriť o audite. "Chýba dôkladný audit – koľko peňazí sa míňa na kupovanie programov, či by ich vlastná výroba nestála RTVS menej. Chýba predložený plán, či zvýšenie príjmov z koncesionárskych poplatkov pôjdu na výrobu vlastných programov, či na zvýšenie platov zamestnancov, alebo na obnovu a modernizáciu techniky," povedal predseda parlamentu. Vyzerá to tak, že si šéf národniarov zrejme iba potichu, v tieni Kaliňákovho prúseru a za pár dní pripravil tento diabolský plán.

   

  Karta sa však samozrejme môže otočiť a Danko si môže všetko v poslednej chvíli rozmyslieť. Predsalen sa mu môžu dostať do uší informácie o uniknutom dobre utajovanom pláne. Či to tak nakoniec bude, ukáže dnešný deň, kedy v Národnej rade vystúpi aj prezident Andrej Kiska so svojim prejavom o stave republiky. Či sa potom Danko dvihne a podá návrh, uvidíme. Z pondelkovej koaličnej rady sa údajne dvihol a demonštratívne odišiel. Vyzerá to tak, že sa z neho stáva čoraz sebavedomejší politik, ktorý si nenechá rozkazovať ani od premiéra Fica. A samotný Fico pomaly, ale isto stráca pôdu pod nohami. Kedysi bol zvyknutí, že sú pre neho koaliční partneri do počtu, dnes rebelujú. Uvidíme, či svoju rebéliu potvrdí aj Danko a ukončí pôsobenie Miku vo funkcii.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku