FAKT24


sviatok má , zajtra

  ČESKÉ VOĽBY

  Fenomén Babiš: Dnes vyhrá voľby! Politická kariéra ma stála stovky miliónov!

  21.10.2017 10:00 / politika google+ twitter facebook

  Dnes o 14.00 h sa v Českej republike uzatvoria volebné miestnosti. Podľa všetkých prieskumov sa víťazom volieb stane strana ANO slovenského miliardára Andreja Babiša. To, či sa Slovák stane aj českým premiérom však nie je také isté. Pripúšťa to aj samotný Babiš.

  Babiš lupa
  Andrej Babiš smeruje k íťazstvu vo voľbách. | FB/anobudelip

  Prieskumy Babišovi pripisujú až 30 percent. On však takéto číslo vidí ako nadsadené. “Prieskumy nie sú pravdivé, naše preferencie sú niekde okolo dvadsať až dvadsaťštyri percent. Niektorí nám dávajú tridsať percent, aby ľudí strašili,” povedal Babiš v rozhovore pre týždenník Trend.

   

  Podľa Babiša je možné, že jeho strana aj napriek víťazstvu skončí v opozícii a on sa nedostane do funkcie premiéra. “Všetci hovoria, že s nami vo vláde nechcú byť. Takže to vyzerá tak, že skončíme skôr v opozícii. My nechceme byť s komunistami ani s TOP 09 a určite nie ani s Okamurom,” vysvetľuje Babiš, ktorý pripúšťa, že si vie predstaviť vládnu koalíciu s ČSSD, s ktorou sa teraz rozišiel v zlom.

   

  Babiš dostal aj otázku, či nechce predať svoj koncern Agrofert, aby nebol v konflikte záujmov. “Predať? Ale ja ho nemám prečo predávať. Nebudem celý čas v politike. Moja politická kariéra ma stála stovky miliónov, o ktoré som prišiel,” dodáva Babiš, ktorý tvrdí, že odstaviť od moci ho chcú jeho nepriatelia. “To je establišment, ktorý nakradol miliardy a ovláda Česko. Kto tu ovláda médiá? Tri štvrtiny z nich ovláda ČSSD. Pozrite sa na to, čo tieto médiá robia, koho tam pozývajú. Väčšinou len mojich nepriateľov.”

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku