FAKT24


sviatok má , zajtra

  ČESKÉ VOĽBY

  Babiš nenašiel partnera. Chce menšinovú vládu!

  27.10.2017 14:18 / politika google+ twitter facebook

  Víťaz parlamentných volieb v Česku Andrej Babiš hodlá vládnuť s menšinovou vládou zostavenou z ministrov z hnutia ANO a nestraníckych odborníkov. „Keď sme boli všade odmietnutí, tak skúsime menšinovú vládu,“ povedal pre portál iDNES.cz v piatok Babiš. „A prídeme s programom, ktorý čiastočne i plní program všetkých strán,“ uviedol Babiš necelý týždeň po voľbách.

  Babiš lupa
  Andrej Babiš. | FB/anobudelip

  Zatiaľ nemá jasno, kto dá takejto vláde dôveru. „Neviem,“ odvetil. Nikto totiž zatiaľ nepovedal, že by bol ochotný jeho vládu toleranciou umožniť. Babiš ale poukázal na to, že hneď niekoľko strán - ČSSD, KDU-ČSL i KSČM - je pre mizerný volebný výsledok v pohybe. „Majú svoje problémy, oni neuspeli vo voľbách a členovia oprávnene žiadajú hlavy,“ uviedol Babiš.

   

  Prezident Miloš Zeman nemá námietky. „Predpokladám, že Andrej Babiš bude váhať medzi dvoma variantami, variantou menšinovej vlády a variantou koaličnej vlády. Ja môžem garantovať len to, že v oboch týchto variantách ho podporím, a to z toho prostého dôvodu, že je víťazom volieb a víťaza je treba ctiť a nezávidieť mu,“ povedal už vo štvrtok v televízii Barrandov.

  sita | fakt24.sk

  Témy: Andrej Babiš
  Komentáre k článku