FAKT24


sviatok má , zajtra

  RUSKO

  Žaloba na Putina. Jeho najväčší súper ho zažaloval za obmedzovanie slobody prejavu

  03.11.2017 20:21 / politika google+ twitter facebook

  Ruský opozičný politik Alexej Navaľnyj v piatok na moskovskom súde podal žalobu na prezidenta Vladimira Putina za to, že obmedzuje slobodu prejavu a zakazuje opozičné demonštrácie.

  Ruský prezident Vladimir Putin lupa
  Ruský prezident Vladimir Putin | SITA

  Ako Navaľnyj vysvetlil na videu, ktoré tradične umiestnil na YouTube, je si istý, že Putin osobne nariadil úradom po celom Rusku, aby zamietali žiadosti o povolenie demonštrácií, ktoré zvoláva Navaľnyj alebo jeho stúpenci. Dôvodom je podľa Navaľného to, že súčasná ruská moc začína mať vážny strach z opozície.

   

  Navaľnyj je v Rusku aktuálne najviditeľnejším a najpopulárnejším Putinovým kritikom. Zorganizoval proti nemu a jeho vláde viacero masových protestov a prostredníctvom investigatívnych videí, ktoré zverejňuje na YouTube, odkrýva najmä majetkové pozadie ruských predstaviteľov. Navaľnyj sa chystá kandidovať za prezidenta Ruska vo voľbách v roku 2018, no podľa Ústrednej volebnej komisie jeho kandidatúra nie je možná pre februárové usvedčenie zo sprenevery v kauze Kirovles a následný podmienečný trest. Aktivista však toto rozhodnutie odmieta ako politicky motivované.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku