FAKT24
  NEDOHODNÚ SA

  Jasný odkaz. So Smerom nepôjdem nikdy. Je to mŕtvy projekt!

  09.11.2017 09:32 / politika google+ twitter facebook

  Alojz Hlina si ako predseda KDH užíva prvý úspech tejto strany po dlhšej dobe. KDH v marci 2016 vypadlo z parlamentu a zmenilo svojho predsedu. Hlina, ktorému málokto veril ho v prieskumoch priviedol nad 5% a v župných voľbách k víťazstvu v Prešovskom kraji.

  Fico lupa
  Premiér Fico počas prejavu. | sita

  V Prešove vyhral levočský primátor Milan Majerský a kresťanským demokratom sa darilo aj v počte získaných poslancov. Po Smere sú druhou najúspešnejšou stranou. “Je to súbor viacerých faktorov. Naskladali sa a vytvorili vlnu, na ktorej sa to viezlo. Zo všetkých strán sme mali najlepšiu úspešnosť, lebo nám prešiel každý druhý kandidát na župného poslanca,” povedal Hlina v rozhovore pre denník SME.

   

  Hlina sa dotkol aj toho, že v župných voľbách bolo KDH v koalícii s SaS a práve Hlina si nie veľmi rozumie s predsedom SaS Richardom Sulíkom. Povedal totiž o ňom, že má slovník neonacistu. “Politika nie je o láske. Môžete však v nej apelovať na pragmatizmus a racionalitu,” vysvetľuje Hlina. Ten má však jasno,s ktorou stranou by do koalície nešiel niky. “Kým budem predsedom KDH, so Smerom nepôjdeme. Smer je nereformovateľný. Je to mŕtvy projekt,” uzatvára Hlina.

  redakcia | fakt24.sk

  Témy: kdh
  Komentáre k článku