FAKT24


sviatok má , zajtra

  IDÚ PO ŇOM

  Polícia začala trestné stíhanie Igora Matoviča. Ide o 645 000 eur!

  09.11.2017 10:00 / politika google+ twitter facebook

  Igor Matovič má problém. Polícia začala trestné stíhanie pre krátenie dane v jeho bývalej firme Region Press v čase, keď bol jej majiteľom práve Igor Matovič. Ten počas minulého týždňa vo veci vypovedal na polícii.

  igor matovič lupa
  igor matovič | sita

  Matoviča vyšetruje NAKA. „Predmetom vyšetrovania je úmyselné nezahrnutie príjmu z predaja podniku do daňového priznania k dani z príjmu fyzickej osoby, čím malo dôjsť k účelovému skráteniu dane z príjmu fyzických osôb za obdobie roka 2008 v celkovej výške najmenej 645 254,16 eur,“ povedal pre Pravdu hovorca Prezícia policajného zboru Martin Wäldl.

   

  “Protikorupčná jednotka NAKA na základe premisy vedie stíhanie, že už raz zdanené peniaze fyzickou osobou, pokiaľ ich prevedie z podnikateľského účtu na osobný, tak ich musí zdaniť 19 percentami ešte raz," uviedol pre TV JOJ Matovičov právny zástupca Daniel Lipšic s tým, že postup polície označil za šikanu. "Príde mi to na úrovni absurdnosti, že sa vôbec vyšetrovanie v takejto veci vedie," zdôraznil.

   

  Portál pripomína, že premiér Robert Fico vo februári 2016 vyhlásil, že predseda Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) Igor Matovič v roku 2008 fiktívne previedol svoju firmu regionPRESS na bieleho koňa, prepral 122 miliónov korún a zlikvidoval účtovníctvo za roky 1997 až 2008, aby zabránil kontrole daňového úradu. Igor Matovič tieto obvinenia poprel. Dôrazne vylúčil, že by krátil dane alebo pri podnikaní inak podvádzal. Argumentoval, že daňovú kontrolu mal vo firme asi tri roky, začala sa niekedy začiatkom roka 2006 a disponuje aj dokladmi z daňového úradu počas ministrovania Jána Počiatka, že všetky dane platil v poriadku a nedopustil sa krátenia daní.

  redakcia | fakt24.sk

  Témy: Igor Matovič
  Komentáre k článku