FAKT24


sviatok má , zajtra

  PREZIDENT

  Kiska natvrdo. Je to špinavý politický boj! Ukazuje sa kto za touto kauzou stojí!

  12.11.2017 11:23 / politika google+ twitter facebook

  Prezident Andrej Kiska sa opäť vyjadril ku svojej kauze s firmou KTAG, ktorá ukrátila štát na daniach. Kiska sa opäť nevyhol tvrdej kritike, ktorá smeruje k premiérovi Ficovi a ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi.

  Andrej Kiska lupa
  Andrej Kiska si myslí, že Robert Kaliňák už mal dávno odstúpiť | SITA

  “Celá kauza KTAG ako sa ukázalo je len obyčajný špinavý politický boj. Som rád, že generálny prokurátor sa do tohto boja nezapojil. Ukazuje sa kto za touto kauzou stojí a kto o nej vedel. Ukazuje sa, ktorí najvyšší politici boli vopred informovaný čo sa deje a čo sa bude diať,” povedal Kiska v relácii V politike na TA3. Ten tiež povedal, že už niekoľkokrát povedal, že ho mrzí, že ľudí sklamal. “Mrzí ma to. Ak by som bol opäť v takejto situácii, konal by som inak,” dodal Kiska.

   

  Kiska si zobral do parády aj ministerstvo vnútra a políciu. “Polícia sa zneužíva. Unikajú z nej informácie. Vláda by mala prestať zatvárať oči a mala by začať konať,” hovorí Kiska. Od moderátora dostal aj otázku o tom, či by sa nemal upravovať zákon o účinnej ľútosti. “Účinná ľútosť je nastavená zle. Musíme rozlišovať medzi podvodníkmi, ktorí robia fiktívne obchody a v kufríkoch nosia fiktívne milióny a medzi poctivými podnikateľmi a živnostníkmi, ktorí môžu urobiť chybu,” dodal Kiska.

   

  Spoločnosť Kiska Travel Agency (KTAG), ktorej spolumajiteľom je prezident Andrej Kiska, vyšetrovala finančná správa aj polícia. Daňová kontrola ukázala, že KTAG na dani z príjmov zaplatila o 27-tisíc eur menej než mala, spoločnosť po vyšetrovaní chybu priznala, oľutovala a daň doplatila, čím trestnosť tohto činu zanikla. Firma si okrem toho za apríl 2014 v prípade nákladov na propagáciu Kisku chcela od štátu uplatniť vratku DPH v sume 146 307,82 eura, daňový úrad však vratku neuznal.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku