FAKT24
  NALOŽILI MU

  Jasný odkaz Ficovi: Voliči ťa majú plné zuby! Vzdaj to!

  14.11.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Analýza výsledkov volieb do VÚC, ktorú predviedol Róbert Fico zjavne jeho politických konkurentov nepresvedčila. Predseda SaS Richard Sulík a šéf KDH Alojz Hlina Ficovi za jeho hodnotenie volieb poriadne naložili. Prišlo aj na výzvu k odovzdaniu moci.

  Fico lupa
  Premiér Róbert Fico. | sita

  Najskôr si Fica vo svojom facebookovom statuse podal Alojz Hlina. “Fico potvrdil, že SMER 4.11. skončil. Včera to už nebol ten R. Fico, na ktorého sme zvyknutí. Bol to muž, ktorému sa triasol hlas a nechýbalo veľa, triasli by sa mu ruky ukazujúc na ten graf. Odporúčam R. Ficovi: Vzdajte to. Odovzdajte kultivovane moc,” napísal Hlina narážajúc na Ficovu piatkovú tlačovku.

   

  Včera si Fica ešte drsnejšie podal Richard Sulík vo svojom komentári pre Hospodárske noviny. “Analýza výsledkov Smeru je jednoduchá: voliči majú tejto strany plné zuby. Koniec analýzy. V prieskumoch sa to síce neprejavovalo, ale za plentou, kde je každý sám ako kôl v plote, si mnohí z nich spomenuli na obrovskú korupciu a na prázdne sľuby Roberta F. Alebo si spomenuli na žilinské cétečko, košické parkovanie a podobne,” napísal Sulík.

   

  A Sulík neskončil iba pri tejto analýze, ale pozrel sa aj na nechcenú podporu Milana Ftáčnika v súboji o kreslo bratislavského župana: “A v Bratislave podporil Smer Milana Ftáčnika, čo bolo pre neho zničujúce. To je aká obrovská hanba, keď bývalý člen KSS a Ficov spolustraník v SDĽ, ktorý sa ešte pred pár rokmi nechal Smerom (aj finančne) podporiť, má dnes z tej istej podpory hrôzu. Až sem to dospelo – byť členom, kandidátom či nominantom strany Smer je na lozenie po kanáloch.” Nuž do volieb sú ešte viac ako dva roky, ale zdá sa, že kampaň už pomaly začína. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku