FAKT24
  KRÍZA V SMERE

  Šok! Maďarič vedeniu Smeru: Ak chcete, tak odstúpim!

  14.11.2017 17:32 / politika google+ twitter facebook

  Minister kultúry Marek Maďarič na dnešnom stretnutí úzkeho vedenia Smeru šokoval svojich kolegov. Po neúspechu Smeru vo voľbách do VÚC ponúkol, že odstúpi z postu podpredsedu strany.

  marek maďarič lupa
  marek maďarič | sita

  Maďarič svoje rozhodnutie oznámil v stanovisku, ktoré zaslal médiám. "Vedenie strany, za účasti predsedu, sa zaoberalo aj situáciou po župných voľbách. Túto tému neuzavrelo a bude v nej pokračovať na najbližšom stretnutí. Na vedení som prezentoval svoj pohľad na voľby, ako aj názor na potrebu zmien na viacerých úrovniach strany," napísal v stanovisku, ktoré cituje Denník N, Maďarič.

   

  "Nehovoril som o menách, okrem vlastného, keďže som ponúkol možnosť svojej abdikácie na funkciu podpredsedu strany. Túto abdikáciu som ničím nepodmieňoval a vzťahuje sa najmä k môjmu pocitu, či dokážem byť ešte dostatočne platným členom vedenia," vyhlásil minister kultúry. Maďarič pritom v minulosti vyzýval na odchod ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorého meno sa spája s viacerými škandálmi. Najmä však s jeho obchodom s Ladislavom Bašternákom. Potrebu personálnych zmien naznačil aj Peter Pellegrini. 

   

  Smer pár hodín po Maďaričovi potvrdil, že svoje funkcie ponúkli všetci podpredsedovia. "Predseda vlády SR a predseda strany SMER-SD Robert Fico si váži krok podpredsedu strany Mareka Maďariča ako aj ďalších podpredsedov, ktorí všetci pred nastávajúcim snemom strany ponúkli svoje funkcie. Považuje to za prejav vysokej politickej kultúry. Zároveň vyjadruje plnú dôveru všetkým podpredsedom strany, s ktorými má záujem na ďalšej spolupráci," uvádza sa v stanovisku Smeru.  

   

  Už počas minulého týždňa priniesla agentúra SITA informáciu, že viacero členov užšieho vedenia Smeru si myslí, že Kaliňák a jeho kauzy sú zodpovedné za pokles podpory Smeru u voličov. Jeho prepojenie s podnikateľom Ladislavom Bašternákom totiž Smer nevie vysvetliť ani vlastným voličom. Viacerí oslovení členovia vedenia potvrdili, že všetky zmeny v strane budú závisieť od premiéra. Fico to odmietol a agentúru vyzval, aby "si nevymýšľala hlúposti". 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku