FAKT24


sviatok má , zajtra

  ČISTKY V STRANE

  Vojna u Kotlebu! Najskôr čistky a teraz chcú odstrániť aj vedenie strany!

  15.11.2017 10:45 / politika google+ twitter facebook

  Volebný neúspech si nevyberá svoju daň iba v Smere. Poriadne problémy majú aj u kotlebovcov. Zo strany bolo odídených viacero popredných členov. A to údajne preto, že predstavovali konkurenciu pre šéfa strany Mariána Kotlebu. Časť strany je nespokojná a žiada mimoriadny snem, na ktorom chce vymeniť vedenie strany.

  Kotleba lupa
  Marián Kotleba | sita

  Tieto informácie povedal vo vysielaní HNtelevízie bezpečnostný odborník Radovan Bránik. "Panuje obrovská nespokojnosť, vychádzajú na povrch veci, ktoré boli ešte pred voľbami držané pod pokrievkou. Ukazuje sa, že niekoľko mesiacov tam prebiehali personálne čistky a že boli z vedenia alebo z vyšších pozícií v strane systematicky odstraňovaní ľudia, ktorí mali možno nejakú perspektívu na vyšší volebný zisk, ale boli potenciálnymi konkurentmi pre Mariana Kotlebu,” hovorí Bránik.

   

  Podľa neho je Kotleba zdatný populista a vie si získať ľudí, ale jeho personálna politika je “katastrofálna”. V strane sa podľa Bránika vytvorili dve skupiny, ktoré bojujú proti sebe. Jednej ide o moc a peniaze a druhej o idealistickú zmenu politiky. “Chystá sa zvolanie akého si mimoriadneho snemu, kde príde k pokusu o výmenu vedenia,” dodáva bránik s tým, že tento pokus zrejme nebude úspešný.

   

  Podľa serveru aktuality.sk museli zo strany odísť viacerí poprední členovia. Napríklad Tomáš Ammer, niekdajší predseda strany v Leviciach, prešovský okresný predseda František Maňkoš a Stanislav Kandera. Vyhodený bol aj otec poslanca Mazureka. „Ja už v ĽSNS nie som od leta, kedy som bol odstránený aj s množstvom ďalších skvelých ľudí, ktorí sa pričinili dosť veľkou mierou o úspech ĽSNS v parlamentných voľbách. Žiaľ, doplatili sme na chorobnú paranoju a neprekonateľné ego vedenia, ktoré nedovoľuje prijať žiaden iný názor okrem svojho, aj keď ten je mnohokrát zlý,“ napísal Mazurekov otec s tým, že ľudia v regionálnych voľbách nastavili kotlebovcom zrkadlo. „Bojím sa, či to zvolení predstavitelia vôbec pochopia, alebo či zase len sklopia uši a ďalej budú slepo, poslušne a sfanatizovane plniť príkazy, aj keď vedia, že kopec z toho je doslovná sprostosť, provokácia, alebo rozmar, za ktorý nakoniec budú prenasledovaní a trestaní práve oni alebo ich blízki, a nie ten, kto to vymyslel a nariadil,“ uviedol Mazurek.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku