FAKT24
  NAKA

  Ficove milióny na Belize. Polícia má desiatky dôkazov!

  20.11.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Igor Matovič si nedá pokoj s miliónmi Róberta Fica na Belize. Najnovšie Matovič hovorí o 30-tich “dôkazoch”, ktoré predložil polícii a ktoré získal od anonymného zdroja. NAKA však podľa jeho slov nekoná.

  fico lupa
  Premiér Fico novinárov uráža rád. | sita

  Matovič o Ficových miliónoch prehovoril v relácii serveru Aktuality Na rovinu. “Viete, čo s tými dôkazmi, ktoré som dal ja polícii NAKA urobila? Neurobila s nimi nič. Vypýtali si papier z Belize od finančnej spravodajskej jednotky štátu Belize, o ktorom priamo ministerstvo zahraničných vecí USA tvrdí, že je veľmi nedôveryhodné a nie je schopné bojovať proti praniu špinavých peňazí,” tvrdí Matovič.

   

  Moderátor však Matoviča upozornil na to, že ide o anonymné udanie. “Čo si myslíte, že sa vám pod to niekto podpíše? Dal som im to anonymné podanie a oni v tejto veci neurobili nič. Každopádne NAKA tú informáciu, ktorú som im dal má. Bolo to 30 papierov, konkrétnych faktúr, objednávok. Bol popísaný spôsob aký spôsobom tie peniaze tunelujú a vyvážajú. Problém je to, že Matovič si dovolil verejne pochybovať, či náhodou Fico tie peniaze na Belize má alebo nemá. Pri každej vete som hovoril, že to je z anonymného zdroja,” dodáva Matovič. 

   


  Prokurátor bratislavskej krajskej prokuratúry podal na Igora Matoviča obžalobu za trestný čin ohovárania. Matovič v júli 2015 vyhlásil, že mu anonymný zdroj oznámil, že premiér Robert Fico má s manželkou v stredoamerickom štáte Belize prostredníctvom schránkovej firmy uložených viac ako 600 miliónov dolárov. Predseda vlády na následnej tlačovej besede tvrdenia poprel s tým, že poslancove výroky nesú znaky trestného činu ohovárania. Prípadom sa začala zaoberať polícia, pričom Matoviča aj obvinili. Obvinenie v decembri 2016 zrušil prokurátor bratislavskej krajskej prokuratúry. Stíhanie podľa medializovaných informácií obnovili po pokyne z Generálnej prokuratúry SR.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku