FAKT24
  OPOZÍCIA

  Matovič predstavil tieňovú vládu. Premiérom nebude Matovič! Ani Remišová!

  20.11.2017 11:43 / politika google+ twitter facebook

  Igor Matovič sa nesie na vlne úspechu vo voľbách do VÚC. Dnes v parlamente predstavil svoju tieňovú vládu. Tá má byť alternatívou k “zlepencu zlodejov”. Na čele tieňovej vlády však nie je Igor Matovič a prekvapujúco ani poslankyňa Veronika Remišová.

  igor matovič lupa
  igor matovič | sita

  “Kto je pre vás prirodzenou autoritou v boji proti korupcii a v eurofondoch? Veronika Remišová. Necelé dva roky ukázali, že naše hnutie má odborníkov a bol by hriech ich ďalej skrývať. Chceme ich ukázať celému Slovensku. Hlásame Transparentnosť a bolo by farizejské, aby sme s ľuďmi hrali hru na slepú babu. Predstavujeme tieňovú vládu a ideme s kožou na trh,” povedal Matovič na dnešnej tlačovej konferencii.

   

  Líder OĽaNO, ktorý sa nezúčastňuje zasadnutí parlamentu kvôli svojmu sporu s Andrejom Dankom, sa však sám do čela tieňového kabinetu nepostaví. Šéfkou tieňovej vlády sa ale nestane ani líderka volebnej kandidátky OĽaNO Veronika Remišová. "Tieňového premiéra vyberú ľudia. O premiérovi rozhodnú ľudia a stane sa ním ten kto povedie najsilnejšiu stranu vo voľbách," dodal Matovič.

   

  “Súčasná vládna koalícia má tri veľké problémy. Nemá víziu a nevie ako by Slovensko posunula dopredu. V kľúčových odvetviach ako zdravotníctvo a školstvo zaostávame. V sociálnej oblasti hlavné návrhy svojho sociálneho balíčka odkopírovala od nás. Druhým problémom tejto vlády je, že je to vláda škandálov, Neprejde týždeň, aby sa neobjavila nová kauza. Tretím problémom tejto vlády je, že je to vláda neschopná. Čo iné ako neschopnosť bo najväčší eurofondový škandál na ministerstve školstva. Sme presvedčení, že túto neschopnú vládu treba vymeniť. Prichádzame preto s našou tieňovou vládou,” povedala Veronika Remišová, podľa ktorej predstavujú tieňovú vládu s pokorou a uvedomujú si, že nie všetci tieňoví ministri raz ministrami aj naozaj budú.

   

  Tieňová vláda OĽaNO:

   

  minister financií a hospodárstva: Eduard Heger,

  ministerka zahraničných vecí: Veronika Remišová, 

  minister dopravy: Ján Maroš, 

  minister zdravotníctva: Marek Krajči

  minister vnútra: Gábor Grendel

  minister školstva: Miroslav Sopko

  minister obrany: Richard Vašečka

  minister kultúry: Jozef Viskupič

  minister pôdohospodárstva: Martin Fecko

  ministerka práce: Soňa Gaborčáková

  minister spravodlivosti: Milan Vetrák

  minister životného prostredia: Ján Budaj

  boj proti korupcii a eurofondy: Veronika Remišová

  rómsky problém: Peter Polák

   

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku