FAKT24


sviatok má , zajtra

  BONAPARTE SA ZATRASIE

  Obrovská demonštrácia v Bratislave už dnes: Je polícia pripravená? Vieme, ako chce zabezpečiť poriadok!

  20.06.2016 00:00 / politika google+ twitter facebook

  Už dnes večer sa chystá jedna z najväčších protestných akcii, aké kedy na Slovensku boli. Igor Matovič a spol., zburcovali tisícky ľudí, ktorí by mali prísť pred kompex Bonaparte, demonštrovať. Je na to polícia pripravená?

  Bonaparte lupa
  Tu sa bude konať dnešný protest. | archív

  Keďže sa očakáva naozaj masová akcia, pri ktorej sa to nemusí zaobísť bez veľkých problémov, polícia je rozhodnutáa zabezpečiť celú oblasť tak, aby nedošlo k nepokojom v hlavnom meste. Predalen sa tentoraz protest nebude konať na námestí, ale priamo nad bratislavským hradom, pred komplexom Bonaparte. Tam býva v prenajatom byte premiér Róbert Fico, ktorý si ho prenajal od kontroverzného Ladislava Bašternáka za 2650 eur mesačne.

    

  Polícia tak bude mať plné ruky práce s tým, aby zabezpečila čo najpokojnejší priebeh celej akcie. "Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave pripravuje prijať opatrenia bezpečnostného charakteru tak, aby pred, počas a po ukončení zhromaždenia v mieste jeho konania ako aj okolí bola zabezpečená ochrana života, zdravia ako aj majetku občanov," povedal pre FAKT24 hovorca polície Michal Szeiff. Muži zákona budú v prípade vážnejších prehreškov pripravení aj na horší scenár.

   

  "V prípade ak by došlo k narušeniu verejného poriadku alebo páchaniu inej protiprávnej činnosti, polícia v zmysle zákona o Policajnom zbore využije všetky zákonné možnosti na zjednanie nápravy a obnovenie verejného poriadku.  V prípade potreby budú v mieste konania zhromaždenia prijaté aj dopravné obmedzenie, o rozsahu ktorých budeme verejnosť v dostatočnom časovom predstihu informovať. Zároveň vyzývame občanov, ktorí sa mienia zúčastniť uvedeného zhromaždenia, pri využívaní svojho práva vyjadriť svoj názor, nenarúšali verejný poriadok a neporušovali svoje povinnosti vyplývajúce zo všeobecne záväzných právnych predpisov," dodal ešte Szeiff. Ako nakoniec dopadne protest a čo bude jeho cieľom sa možno dozvieme o pár hodín, kedy sa začína.

  pop | fakt24.sk

  Komentáre k článku