FAKT24


sviatok má , zajtra

  VOĽBY 2020

  Tvrdá rana pre Sulíka od kolegu. Máme lepšieho premiéra ako si ty!

  28.11.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Richard Sulík sa už nevie dočkať parlamentných volieb v roku 2020. Vzhľadom na to, že šéfuje najsilnejšej opozičnej strane je aj vážnym kandidátom na post budúceho premiéra. Teraz však prišla tvrdá rana od opozičného partnera.

  Sulík lupa
  Richard Sulík | sita

  Konkrétne si Sulíka podal šéf Obyčajných ľudí a Nezávislých osobností Igor Matovič. Ten dostal od Denníka N otázku, či má Sulík na to, aby sa stal premiérom. “Myslím, že má, ale Veronika Remišová by bola lepšia premiérka,” povedal Matovič, ktorý pred pár dňami predstavil tieňovú vládu zostavenú z expertov OĽaNO.

   

  Matovič svojim vyhlásením iba potvrdzuje to, že sa v OĽaNO tak trochu sťahuje do pozadia a líderskú pozíciu prenecháva Veronike Remišovej. Podľa viacerých expertov je to aj dôvod úspechu OĽaNO vo voľbách do VÚC, keď hnutie získali až dvoch županov. “Uvedomujem si, že hnutiu ubližuje, keď si ma Fico, Kaliňák a stovky diskutérov berú za terč. Ja zvyknem robiť politiku v parlamente tak, že sa píše o mne a nie o ostatných. Mojím cieľom bolo pri predstavení tieňovej vlády ukázať, že máme ľudí, ktorí sú schopní byť alternatívou, a aby dostali mediálny priestor. To sa nám podarilo. Som rád, že sa Veronika mohla ukázať, a takisto aj ostatní. Tieňová vláda je nato, aby sme zobrali vietor z plachiet argumentom, že nemáme odborníkov a nevieme, čo so svetom,” dodáva Matovič. 

  redakcia | fakt24.sk

  Témy: Igor Matovič
  Komentáre k článku