FAKT24


sviatok má , zajtra

  NALOŽIL MU

  Drsný Rajtár o kauze Bašternák: V Číne by už bolo po Kaliňákovi!

  01.12.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Jozef Rajtár je človek, ktorý vďaka svojmu asistentovi Filipovi Rybaničovi zverejnil najväčšiu kauzu ministra vnútra Róberta Kaliňáka. A to fakt, že podpredseda Smeru získal podiel vo firme od kontroverzného podnikateľa Ladislava Bašternáka. Teraz Kaliňákovi adresuje drsné slová.

  Kaliňák lupa
  Minister vnútra Robert Kaliňák. | sita

  “Pokiaľ Smer drží vládu a má ministra vnútra, tak sa nedá očakávať reálne vyšetrovanie. No aj na to príde, keď ľudia v parlamentných voľbách povedia, ako má byť spravovaný štát − či mafiánskym, alebo slušným spôsobom. A keď povedia, že slušným, tak následne prídu aj konzekvencie, ktoré sú štandardné vo vyspelých krajinách. Po takýchto kauzách sa odstupuje aj v Číne. Tam guvernér provincie, keď mal veľký korupčný škandál, skončil vo väzení. Bohužiaľ, Slovensko pod vládou Smeru je iné. Keby bola vláda Radičovej, tak takýto minister sa neohreje viac ako pár dní,” povedal Rajtár v rozhovore pre portál dalito.sk. Len dodajme, že v Číne sa za prípady korupcie aj popravuje. Našťastie tam Rajtár nesmeroval.

   

  Rajtár verí aj tomu, že kauza s Bašternákom prispela k tomu, že Smer sa oslabil vo voľbách do VÚC. “Smer išiel do volieb slabý. Slabší, ako si sami mysleli. Predpokladali, že u ich voličov je to stále ešte v poriadku, no zabudli na to, že aj ich voliči počúvali dva roky hrôzostrašné fakty o Smere, lebo to nie sú kauzy, ale fakty. Jednoducho ich to odradilo, aby išli Smer voliť,” dodáva Rajtár, ktorý sa baví na tom, že premiér Fico označil výsledok vo voľbách za úspech:  “Je to taká jeho dezilúzia, ktorej by sám rád uveril. No nemyslím si, že jej sám vôbec verí, jedine tak vo svojich snoch. V Smere už veľmi dobre vedia, aká je realita. Ako predseda sa ju snaží maskovať a dúfa, že s touto ilúziou u voličov pochodí. Lenže práve oni sami mu uštedrili výprask tým, že Smer nepodporili.”

   

  Rajtár tiež verí, že opozícia svoj úspech dokáže zopakovať aj v parlamentných voľbách, ktoré sú naplánované na marec 2020: “Myslím si, že áno. V Smere sa hlboko sklamali, ak si mysleli, že odhalenie ich káuz nebude mať zásadný vplyv na volebné výsledky. Podľa mňa to bude podobné aj v parlamentných voľbách. Otázka je, či si Smer nevyberie skorší termín volieb, aby ešte mali aspoň aký-taký výsledok.”

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku