FAKT24


sviatok má , zajtra

  KOALIČNÁ KRÍZA

  Tvrdé slová Danka: Je to chaos a hrozí prúser! Fico má obrovský problém.

  04.12.2017 08:00 / politika google+ twitter facebook

  Ak si Róbert Fico myslel, že so zmrazovaním platov urobí bu-bu-bu a všetko bude v poriadku, tak sa poriadne prerátal. Už cez víkend sa mu vzoprel Béla Bugár a teraz sa pridal aj šéf SNS Andrej Danko. Ten premiérovi adresoval tvrdé slová, ktoré sa mu nebudú páčiť. Ak Fico bude trvať na spojení hlasovania o platoch ústavných činiteľov s hlasovaním o dôvere vláde čaká ho obrovský problém.

  Danko lupa
  DEanko sa pridáva k Bugárovi. | sita

  Bugár cez víkend jednoznačne povedal, že Most za zmrazovanie platoch v súčasnej podobe nezahlasuje. Danko pridáva tiež poriadne drsný odkaz. “Zbytočne sme stratili celý rok. Nedokončenú úlohu vláda hodila na parlament. Pritom sme sa v koalícií jasne dohodli, že zmrazovanie platov už nebude pokračovať a spoločne pripravíme koncepčné riešenie. Opakujem, toto nie je riešenie,” hovorí Danko v rozhovore pre denník Plus JEDEN DEŇ.

   

  Šéf národniarov sa v tejto kauze snaží vystupovať ako uzmierovateľ a navrhuje aj stretnutie s premiérom a prezidentom. Ficove spájanie hlasovaní odmietol označiť za podraz. “To sú silné slová, predseda vlády má právo spojiť hlasovanie o dôvere vláde s hlasovaním akéhoľvek zákona. Je mi však ľúto, že sme stratili celý kalendárny rok a aj to, že úlohu, ktorú nesplnila vláda, teraz presúvame na parlament a zbytočne potom vznikajú negatívne emócie. Ja som proti takémuto navyšovaniu mzdy ale nemyslím si, že táto otázka nemá riešenie, práveže naopak, riešenie sme aj ponúkli,” naráža Danko na návrh zákona, ktorý má pripravený SNS.

   

  Danko však pridal, že chápe postoj Mostu, ktorý odmieta hlasovať za zmrazenie latov v súčasnej podobe: “Chápem reakciu Mostu-Híd, pretože dohoda bola, že tento rok sa schváli systémový zákon. Keďže nebol predložený, nastal chaos. Preto by sme mali všetci hľadať riešenie a nie podliehať emóciam. Na emócie bude čas, pretože prúser bude, keď Ústavný súd rozhodne o neústavnosti zmrazovania platov. Som zvedavý, kto potom zaplatí desiatky miliónov eur, o ktoré štát príde.” Zdá sa, že premiér to nebude mať jednoduché. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku