FAKT24


sviatok má , zajtra

  ODVOLÁVANIE KALIŇÁKA

  Žiadajú koniec Kaliňáka. Musíme zmeniť mafiánsky štýl!

  05.12.2017 13:37 / politika google+ twitter facebook

  V parlamente sa začalo odvolávanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Ten si svoje kreslo zrejme udrží, ale opozícia situáciu využila na to, aby pripomenula jeho kauzy. Podľa Jozefa Rajtára zo SaS treba ukončiť mafiánsky štýl riadenia štátu.

  Ka\\liňák lupa
  Minister vnútra Kaliňák. | sita

  “Robíme to preto, aby sme uvoľnili cestu zlepšovania Slovenska. Robert Kaliňák sedí na kresle ministerstva vnútra ako žaba na prameni. Pokiaľ nezmeníme mafiánsky štýl riadenia štátu, tak nepohneme veci dopredu, aby peniaze išli tam, kam majú, aby nešli oligarchom a daňovým podvodníkom,” povedal na úvod svojho poslanec SaS Jozef Rajtár.

   

  Rajtár pripomenul, že sa v minulosti Kaliňáka pýtal na to, či prijal ”nejaké peňažné plnenie” od firiem, v ktorých figuroval Ladislav Bašternák. Kaliňák to podľa Rajtára vtedy poprel. “Verejne oklamal celý národ. Až neskôr sa Kaliňák priznal k tomu, že kúpil podiel vo firme B.A. Haus od daňového podvodníka Ladislava Bašternáka,” dodal Rajtár. Kaliňák podľa Rajtára podiel vo firme kúpil za 8000 eur. “Za 8000 eur získal majetok v hodnote 400-tisíc eur.”

   

  Podľa poslanca sú podozrivé aj majetkové pomery ministra vnútra. “Kaliňák má majetok, o ktorom nevie, čo presne vlastní. Tvrdí, že má zisk z podielových fondov. V majetkovom priznaní nemá žiaden podielový fond. V katastri má vlastníctvo troch bytov, keď sa pozrieme do majetkového priznania sú tam iba dva byty. Zrejme nevie, čo vlastní oficiálne a čo vlastní neoficiálne,” dodal Rajtár.

   

  "Už ste vytvorili svetový rekord. Máme za sebou jeden a pol roka a už ho tretíkrát dávate na pranier. Pán minister, keď to takto pôjde ďalej čakaj tak šesť sedem odvolávaním. Môžte pišťať a pískať koľko chcete. Róbert Kaliňák patrí medzi najschopnejších ministrov akých som stretol počas mojej politickej kariéry," povedal na obranu Kaliňáka premiér Róbert Fico. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku