FAKT24


sviatok má , zajtra

  PRESTÚPIL

  Progresívne Slovensko má prvého poslanca! Poliačik vstupuje do strany.

  06.12.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Poslanec Národnej rady SR a bývalý člen strany SaS Martin Poliačik smeruje do Progresívneho Slovenska. „Progresívne Slovensko má reálnu šancu priniesť novú kvalitu do slovenskej politiky. Je to hnutie budované zospodu, plné kvalitných ľudí a s hodnotovou výbavou, ktorá je mi najbližšia,“ potvrdil poslanec.

  Poliačik. lupa
  Poslanec Martin Poliačik | sita

  Ako Denník N píše, Poliačik zrejme nezostane len radovým členom, ale bude sedieť vo vedení Progresívneho Slovenska. To musí aj schváliť jeho príchod. Tvárami hnutia sú dnes napríklad IT podnikatelia Ivan Štefunko a Michal Truban či právnička a aktivistka Irena Biháriová. Poliačik oficiálne oznámil svoj odchod zo SaS 9. novembra. O tom, že plánuje vstúpiť do Progresívneho Slovenska, sa hovorilo už v tom čase.

   

  Denník píše, že Progresívne Slovensko začiatkom týždňa zverejnilo prieskum, ktorý si objednalo v agentúre Focus. Tvrdia, že voľbu nového hnutia zvažuje 9,6 percenta voličov. Nový politický subjekt zaregistrovalo ministerstvo vnútra koncom novembra po odovzdaní petície s 13 500 podpismi. Progresívne Slovensko o sebe hovorí ako o jasne proeurópskom stredovom hnutí, spolupracuje s európskou frakciou liberálov (ALDE).

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku