FAKT24


sviatok má , zajtra

  AKO TO DOPADNE?

  A je to tu! Polícia si posvieti na majetky Kaliňáka, Počiatka aj Bašternáka!

  06.12.2017 15:55 / politika google+ twitter facebook

  Žeby sa konečne pohli ľady? Alebo ide iba o taký akt na oko? Polícia preskúma majetky Ladislava Bašternáka, Jána Počiatka aj ministra Roberta Kaliňáka. Dôvodom je obchodná transakcia v prípade spoločnosti B.A.Haus.

  kaliňák lupa
  kaliňák | sita

  Polícia tak vyhotoví majetkové profily všetkých troch pánov. Pokyn k tomu vydala Generálna prokuratúra. Informoval dnes o tom jej námestník pre trestný úsek Peter Šufliarsky. Prokuratúra už preverovala pôvod peňazí, ktoré do spoločnosti vložil Bašternák a firma ich teraz vypláca spolumajiteľovi B.A.Haus Kaliňákovi. V tomto prípade sa však na nič podozrivé neprišlo. 

   

  Nešlo teda o žiadne príjmy z trestnej činnosti, čo potvrdil aj samotný Šufliarsky. "Po opätovnom preskúmaní veci takéto podozrenie nebolo. Aj napriek tomu sa vydal pokyn špeciálnemu prokurátorovi, aby zabezpečil v tejto konkrétnej veci vykonanie majetkových profilov všetkých osôb, ktoré sa na obchodných transakciách zúčastnili," povedal Šufliarsky. Majetkové profily, ktoré sa budú vytvárať u všetkých troch zúčastnených, tak sú súčasťou operatívno-pátracej činnosti polície.

   

  Ako to nakoniec dopadne, je zrejme už vopred jasné. Dôvodom, prečo je Kaliňák v tieni podozrenia je fakt, že od Bašternáka kúpil podiel v spoločnosti B.A.Haus. Bašternák je navyše podozrivý nezákonných vratiek DPH, čím mal štát pripraviť o nemalú sumičku peňazí. Kaliňák kúpil podiel za 8 000 eur a zároveň vyplatil aj pôžičku 422 tisíc eur. 

  Štefan Šperka | fakt24.sk

  Komentáre k článku