FAKT24


sviatok má , zajtra

  SMER-SD

  Jediný sa Ficovi v Smere nebál povedať pravdu. A skončil!

  07.12.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  O svoj post príde podpredseda Smeru Marek Maďarič. Ten sa na sobotňajšom sneme nebude opäť uchádzať o svoju funkciu. Minister kultúry Maďarič bol najodvážnejším kritikom vedenia Smeru a v zákulisí požadoval odchod ministra vnútra Kaliňáka. Zrejme to mu zlomilo väz a napokon je to on kto odchádza z funkcie.

  Fico lupa
  Premiér Róbert Fico a ministri Maďarič a Kaliňák. | sita

  Stranu Smer-SD čaká v sobotu celoslovenský snem. Jedinou istou zmenou zatiaľ je odstúpenie ministra kultúry Mareka Maďariča z postu podpredsedu strany z vlastnej vôle. Maďarič sa viac o túto stranícku funkciu nemieni uchádzať. Či ho niekto nahradí nie je podľa informácií agentúry SITA v súčasnosti zrejmé. Na najvyššej úrovni by abdikácia Maďariča mala byť jedinou zmenou. Podľa informácií agentúry SITA by sa v najbližších dňoch nemala udiať ani žiadna zmena vo vláde. Vo štvrtok však bude ešte zasadať predsedníctvo Smeru-SD, na ktorom sa budú zaoberať súčasnou situáciou a prípravou snemu.

   

  Zmeny by podľa informácií agentúry SITA mali byť na úrovni krajských predsedov. Kompetenciu vymeniť krajských šéfov má práve predsedníctvo. V Smere sa hovorí, že by ako trnavská krajská predsedníčka mala skončiť Renáta Zmajkovičová. Kandidáti na jej miesto sú dvaja - poslanci NR SR Peter Náhlik a Augustín Hambálek. Zmena na poste krajského šéfa má byť aj v Prešove. Tam má vymeniť Stanislava Kubánka neúspešný kandidát na predsedu samosprávneho kraja Peter Chudík. V strane sa hovorí aj o výmene banskobystrickej krajskej predsedníčky Jany Laššákovej.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku