FAKT24


sviatok má , zajtra

  KOALIČNÁ KRÍZA

  Bugár: Fico mi o spájaní hlasovania s dôverou vlády nepovedal

  07.12.2017 10:00 / politika google+ twitter facebook

  Vládna koalícia má za sebou ďalšiu malú krízu. Tentokrát sa Most-Híd a SNS nepohodli so Smerom na zákone o zmrazovaní platov ústavných činiteľov. Béla Bugár prehovoril o tom ako celá kríza prebiehala. Podľa predsedu Mostu mu premiér nepovedal dopredu o tom, že chce spojiť hlasovanie o platoch s hlasovaním o dôvere vláde.

  Bugár lupa
  Béla Bugár | sita

  “Premiér mi volal pred svojím odletom do Afriky a pýtal sa, čo sa stalo. Povedal som mu, že v každom poslaneckom klube – aj v tvojom – došlo k vzbure, pretože bolo sľúbené, že sa budú platy riešiť systémovo. Povedal som mu, že si sadneme a prerokujeme to. O deň neskôr sa zrazu rozhodol, že keď to nebude, tak to spojí s hlasovaním o dôvere vláde,” povedal Bugár v rozhovore pre denník Plus JEDEN DEŇ. Podľa neho zažil premiér šok, keď koaliční poslanci nehlasovali za návrh vlády o zmrazovaní platov.

   

  Bugár však dodáva, že napokon sa mu Fica podarilo presvedčiť, aby bol pragmatický a zbytočne situáciu nevyhrocoval. “Poznám pána premiéra. Je pragmatický, práve preto sa domnievam, že nemal všetky dobré informácie a na základe nepresných informácií sa rozhodol tak, ako sa rozhodol. Keď sme začali hovoriť o tom, že toto nie je dobré riešenie, tak povedal, že vie, že musíme rokovať,” uzatvára Bugár.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku