FAKT24


sviatok má , zajtra

  REBEL V SMERE

  Maďarič vysvetľuje svoj odchod z vedenia Smeru. Drsný odkaz Ficovi!

  07.12.2017 15:33 / politika google+ twitter facebook

  Minister kultúry Marek Maďarič sa vzdal funkcie podpredsedu v strane Smer-sociálna demokracia. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca ministerstva kultúry Jozef Bednár.

  marek maďarič lupa
  marek maďarič | sita

  "Svoje rozhodnutie písomne oznámil predsedovi strany Robertovi Ficovi ešte minulý týždeň. Hlavným dôvodom jeho odchodu z vedenia Smeru je presvedčenie o potrebe zmien aj vo vedení strany," uviedol Bednár s tým, že Maďarič zostáva radovým členom Smeru-SD. "Z pozície člena vlády alebo poslanca národnej rady bude presadzovať myšlienky a hodnoty slovenskej sociálnej demokracie," dodal.

   

  Stranu Smer-SD čaká v sobotu celoslovenský snem. Jedinou istou zmenou zatiaľ je odstúpenie ministra kultúry Mareka Maďariča z postu podpredsedu strany z vlastnej vôle. Maďarič sa viac o túto stranícku funkciu nemieni uchádzať. V súčasnosti nie je podľa informácií agentúry SITA zrejmé, či ho niekto nahradí. Na najvyššej úrovni by abdikácia Maďariča mala byť jedinou zmenou. Podľa informácií agentúry SITA by sa v najbližších dňoch nemala udiať ani žiadna zmena vo vláde. Dnes bude ešte zasadať predsedníctvo Smeru-SD, na ktorom sa budú zaoberať súčasnou situáciou a prípravou snemu.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku