FAKT24


sviatok má , zajtra

  PRAVDA O SLOVENSKU

  Poslanci podržali oligarchov! Zachránili im desiatky miliónov eur!

  08.12.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  To je neskutočné. Poslanci parlamentu sa pekne vyfarbili. Rozhodli, že štát nezdaní oligarchov, ktorí svoje peniaze ukrývajú v zahraničí v schránkových firmách. Tým sa vyhýbajú plateniu daní na Slovensku. Parlament neschválil pozmeňovací návrh, ktorý by zdanili zahraničné príjmy aj fyzických osôb nie iba firiem.

  Parlament lupa
  Poslanci si sadnú do svojich lavíc prvýkrát v tomto roku! | webnoviny.sk/SITA/AP

  Ministerstvo financií do zákona nechcelo presadiť zdanenie schránkových firiem podnikateľov, ktorí nimi obchádzajú dane. Verejným tajomstvom je, že slovenskí oligarchovia takto radi “optimalizujú” svoje dane. Istá finančná skupina iba v roku 2016 týmto spôsobom ušetrila 40 miliónov eur.

   

  Ministerstvo financií síce zdaní aj schránkové firmy. Má to však dva háčiky. Až od roku 2019 a iba tie, ktoré vlastnia právnické osoby. Reálne teda oligarchovia dostanú rok na to, aby všetky schránkové firmy, ktoré vlastnia ako právnické osoby previedli na osoby fyzické a plateniu daní sa vyhnú. Milióny oligarchov v daňových rajoch zostanú nedotknuté.

   

  Ministertvo financií napokon po nátlaku do parlamentu poslalo pozmeňovací návrh, ktorým sa mali zdaniť aj fyzické osoby. Ten však v parlamente neprešiel a poslanci tak poslali oligarchom vianočný darček v hodnote niekoľko desiatok miliónov eur. Smolu však aj naďalej majú úspešní športovci a celebrity, ktorí žijú napríklad v Monaku. Podľa návrhu stačí ak budú počas návštevy Slovenska prespávať u rodičov a budú musieť platiť dane na Slovensku.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku