FAKT24


sviatok má , zajtra

  ZEMETRASENIE V SMERE

  Maďarič neprišiel na predsedníctvo Smeru. Fico už má náhradu!

  07.12.2017 20:51 / politika google+ twitter facebook

  Premiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico na dnešnom predsedníctve strany navrhne na miesto odstupujúceho podpredsedu strany Mareka Maďariča nového kandidáta. Tým je Richard Raši, ktorý neuspel vo voľbách župana v Košickom kraji.

  Fico lupa
  Premiér Robert Fico. | sita/ap

  O návrhu definitívne rozhodnú delegáti na sobotňajšom sneme v Martine. Na otázku, prečo Raši, Fico odpovedal "lebo je dobrý". Je podľa neho tvárou Smeru, považuje ho za mimoriadne perspektívny káder do budúcnosti. Podľa Fica reakcie predsedníctva na túto nomináciu boli pozitívne.

   

  Fico zdôraznil, že mu je ľúto Maďaričovho rozhodnutia, ale rešpektuje ho. "Každý má právo rozhodnúť sa, či chce pracovať v špičkovej politike," povedal ďalej Fico s tým, že si želá, aby Maďarič ostal ministrom kultúry. Na otázku, či Maďarič ponúkol aj túto funkciu, Fico priamo neodpovedal. Maďarič má však jeho plnú dôveru. Jeho odchod zo straníckej funkcie vidí ako prirodzenú obmenu kádrov.

   

  Šéf Smeru sa vyjadril aj ku generálnemu manažérovi strany a ministrovi práce Jánovi Richterovi. Považuje ho za vynikajúceho ministra a záleží mu na ňom ako na šéfovi rezortu práce. Zdôraznil, že ich strana v súčasnosti diskutuje o profesionalizácii straníckej činnosti.

   

  Pred sobotňajším celoslovenským snemom Smeru-SD zasadá dnes v Bratislave predsedníctvo tejto strany. Na jeho rokovanie už neprišiel Marek Maďarič, ktorý po voľbách do samosprávnych krajov avizoval odstúpenie z funkcie podpredsedu. Na najvyššej úrovni by abdikácia Maďariča mala byť jedinou zmenou. Podľa informácií agentúry SITA by sa v najbližších dňoch nemala udiať ani žiadna zmena vo vláde. Richter už v rozhovore pre Plus 7 dní uviedol, že je asi je prirodzené, že po šiestich rokoch sa cíti viac ako minister. Podľa Richtera sú rozhovory s ľuďmi, ktorí by mohli výkon manažérskej straníckej práce zabezpečovať alebo aspoň prevziať časť jeho povinností.

   

  Zmeny by podľa informácií agentúry SITA mali nastať na úrovni krajských predsedov. Kompetenciu vymeniť krajských šéfov má práve predsedníctvo. V Smere sa hovorí, že by ako trnavská krajská predsedníčka mala skončiť Renáta Zmajkovičová. Kandidáti na jej miesto sú dvaja - poslanci NR SR Peter Náhlik a Augustín Hambálek. Zmena na poste krajského šéfa má byť aj v Prešove. Tam má vymeniť Stanislava Kubánka neúspešný kandidát na predsedu samosprávneho kraja Peter Chudík. V strane sa hovorí aj o výmene banskobystrickej krajskej predsedníčky Jany Laššákovej.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku