FAKT24


sviatok má , zajtra

  SMERÁCKY SNEM

  Snem Smeru skončil: Záver patril Maďaričovi, drsný náklad všetkým!

  09.12.2017 16:00 / politika google+ twitter facebook

  Snem najsilnejšej politickej strany na Slovensku sa skončil. Nepriniesol nič zásadné okrem očakávanej abdikácie Mareka Maďariča na poste podpredsedu strany. Koniec síce patril prejavu Roberta Fica, pred ním ale zarezonoval práve prejav ministra kultúry.

  marek maďarič lupa
  marek maďarič | sita

  Maďarič doslova naložil špičkám Smeru. Práve jeho koniec na poste podpredsedu je prajavom toho, že sa musí niečo udiať aj v najsilnejšej strane v parlamente. Dôkazom, že Smer už nie je tým, čo býval, je oslabenie jeho pozície nielen v parlamentných voľbách, ale aj v tých nedávnych župných. "Sú naše myšlienky a ich uskutočňovanie dostatočne presvedčivé pre ľudí? Sme my dostatočne dôveryhodnými predstaviteľmi týchto myšlienok, sme schopní v záujme tohto trendu meniť stranu a seba?" spýtal sa Maďarič. 

   

  Expodpredseda Smeru zožal dokonca za niektoré svoje výroky potlesk. A to rozhodne neboli úplne mierne. "Voľby potvrdili trend poklesu. O štyroch županov sme prišli. V Bratislave sme nemali kandidáta, ku ktorému sme sa mohli prihlásiť. Voliči i členovia by pochopili hlbšiu mieru sebakritiky i personálnych zmien. Sebakritika nie je slabosť, ani rúhanie. Miera sebakritiky je mierou vnútornej sily. Je to normálna vec vyjadrovať kritické názory, ktoré nemôže ohroziť jednotu silnej strany," pokračoval minister kultúry. 

   

  On sám sa po župných voľbách rozhodol opustiť post, ktorý zastával niekoľko rokov. Tento svoj krok aj vysvetlil ostatným účastníkom sobotného snemu. "To je politická kultúra,“ konštatoval. Zároveň vyzval, aby sa členovia Smeru vrátili k ideálom, malým i veľkým. „Čakal a navrhoval som väčšie zmeny po župných voľbách. Považujem ich za potrebné. Treba začať od seba. Preto môj odchod z funkcie," dodal Maďarič. Aj napriek tomu za ministrom stojí aj Fico a chce, aby pokračoval na svojom poste. Treba však povedať, že práve Maďarič patrí v posledných mesiacoch k častým kritikom niektorých krokov nielen Fica, či Kaliňáka, ale aj samotnej vládnej koalície. Snem teda dopadol tak, ako sa očakávalo. Nič zásadné nepriniesol.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku