FAKT24


sviatok má , zajtra

  SMERÁCKY SNEM

  Prezidentom Maďarič, či Lajčák: Chystá sa v Smere veľká vzbura?

  10.12.2017 08:30 / politika google+ twitter facebook

  Najsilnejšia politická strana má za sebou svoj snem. Najviac z neho zarezonoval prejav Mareka Maďariča, ktorý odstúpil z postu podpredsedu strany. Teaz však prehovoril žilinský krajský predseda Ján Podmanický. Čo hovorí na slová ministra kultúry?

  Ján Podmanický lupa
  Ján Podmanický | SITA

  Podmanický sa rozhovoril pre denník SMEPodľa jeho slov však tento prejav rozhodne nupadne do zabudnutia, práve naopak. V Smere to môže byť začiatok diskusií, ktoré nakoniec môžu viesť aj k zmenám. Tie síce avizoval aj samotný predseda strany Robert Fico, avšak rozhodne nie na najvyšších miestach v Smere, ale len na krajských, či okresných struktúrach. "Jeho prejav nepochybne vyvolá veľké diskusie vo vnútri Smeru a je možné, že podobné názory ako Marek budú formulovať aj ďalší členovia. Ale nepredbiehal by som," povedal Podmanický.

   

  Ako ďalej prezradil žilinský krajský predseda Smeru, v prípade Maďariča hovoril za všetko už len potlesk, ktorý na konci svojho prejavu zožal. "Najvyšší orgán Smeru, ktorým je snem, dal dnes legitimitu slovám Mareka Maďariča. Už nie je len osamelý politik, ale je reprezentant veľkej skupiny Smeru. Nebolo síce prijaté žiadne uznesenie, ale potlesk bol veľmi silný signál," pokračoval. To, či by mal odstúpiť z postu ministra vnútra Robert Kaliňák, ktorý je podľa množstva jej členov problémom, nechcel Podmanický komentovať. Zrejme už aj v krajských štruktúrach sa hovorí otvorene o potrebe výmeny Kaliňáka. Toho mali zdiskreditovať kauzy okolo Bašternáka. 

   

  Je teda jasné, že ľudia v Smere sa necítia veľmi komfortne, čo potvrdil aj Podmanický. Ten otvorene priznal, že je potrebná zmena a Maďaričove slová si musia zobrať kompetentní k srdcu. Ak tak neurobia, členova strany sa rozhodne nebudú cítiť pohodlne. Samotný Fico sa navyše rozhodol nekandidovať v najbližších prezidentských voľbách. "Jeho vyjadreniu verím a po skúsenosti z predchádzajúcich volieb som sa ani nečudoval. Lebo kandidovať pre úradujúceho predsedu vlády, ktorému ľudia často pripisujú zodpovednosť aj za veci, za ktoré reálne nemôže, je naozaj veľmi ťažké," povedal Podmanický a prezradil aj to, koho by mohol Smer postaviť, ako svojho kandidáta: "Smer má napríklad vo vláde ministra zahraničných vecí, ktorý nie je náš člen. Šancu uspieť by mal Miroslav Lajčák, ale aj Maroš Ševčovič, aj Richard Raši, aj Marek Maďarič."

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku