FAKT24


sviatok má , zajtra

  KISKA VS. KALIŇÁK

  To je výsmech! Kiskovu firmu vyšetruje bývalý člen a sponzor Smeru.

  06.01.2018 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Nový rok začal na slovenskej politickej scéne poriadne “zostra”. Ako dvaja kohúti sa do seba pustili prezident Andrej Kiska a minister vnútra Róbert Kaliňák.Teraz však vyšlo najavo, že daňové prečiny Kiskovej firmy KTAG vyšetruje bývalý člen a sponzor Smeru.

  Kiska lupa
  Prezident Kiska. | sita

  Policajný prezident Tibor Gašpar iba vo štvrtok potvrdil, že firmu KTAG prešetruje útvar Národnej jednotky finančnej polície, ktorý patrí pod NAKA. Potiaľro by ešte všetko bolo v poriadku. Lenže úradu šéfuje Bernard Slobodník. Ten bol v minulosti členom Smeru a strane venoval mimoriadny členský príspevok vo výške 10 000 eur. Informáciu priniesol denník SME.

   

  Kiska v rozhovore pre Vásarnap povedal, že Kaliňák voči jeho osobe zneužíva NAKA, až e sa naňho chystajú vytiahnuť ďalšie veci. "Štát hrubo zneužíva svoju moc na to, aby kohokoľvek pošpinil a zdiskreditoval. Ukázalo sa, že za tým všetkým stojí minister vnútra, ktorý zneužil Národnú kriminálnu agentúru," povedal prezident.

   

  "Z môjho pohľadu to pôsobí až smiešne. Po prvé ja nemám žiadnu pokynovú právomoc v NAKA (Národná kriminálna agentúra poznámka red.), ani som sa kauzám pána prezidenta nevenoval. Jeho prípady, teda daňové podvody, sa vyšetrovali od roku 2014, niekedy v roku 2016 bolo vyšetrovanie zastavené a ja som sa o tom celom dozvedel až v roku 2017," skonštatoval Kaliňák. Priznal, že má s prezidentom napäté vzťahy už od začiatku, pretože mu podľa vlastných slov veľa vecí odmietol.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku