FAKT24
  PREMIÉR ŠOKUJE

  Fico si už neverí! Obhajoval Kaliňáka a potom to prišlo. Pripravuje sa na prehru vo voľbách

  09.01.2018 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Premiér Robert Fico si zjavne uvedomuje klesajúcu popularitu nielen svojej osoby ale aj strany Smer. Fico už otvorene hovorí o tom, že po najbližších parlamentných voľbách, ktoré majú byť v marci 2020, môže skončiť v opozícii.

  Kaliňák lupa
  Premiér Fico a minister vnútra Kaliňák. | sita

  "Ak je politik veľmi dlho a politická strana pôsobí veľmi dlho. Sám sa unavuje a unavuje aj voličov. Musíme počítať so všetkým. Ja absolútne pripúšťam pravdepodobnosť, že Smer skončí ako silná opozičná strana," povedal premiér Fico. Ten prišiel na začiatku roka do Rádia Expres, kde sa porozprával s moderátorom Branislavom Závodským. Fico pripustil aj to, že Smer môže skončiť vo vláde. Ak to bude vôľa voličov. Nechcel však odpovedať na to, či bude aj štvrtýkrát premiérom. “Už byť trikrát premiérom je zbytočné naťahovanie gumy,” dodal Fico s tým, že neočakáva, že by voľby boli skôr ako v roku 2020.

   

  Závodský na premiéra poriadne pritlačil a začal sa ho pýtať aj na kauzy jeho ministrov Róberta Kaliňáka a Jána Richtera. Fica sa opýtal prečo pri Kaliňákovi nekonal rovnako tvrdo ako pri ministrovi Plavčanovi. Fico totiž pri odvolávaní Plavčana povedal, že “tiene podozrenia pretrvávajú". Podľa Závodského je to tak aj v prípade Kaliňáka a Richtera.

   

   

  “Minister Kaliňák klamal o tom, že nerobil obchod s Bašternákom,” povedal Ficovi moderátor. “Postupne sa ukázalo, že všetky tie obvinenia voči ministrovi Kaliňákovi boli na vode. Minister vnútra ukázal všetky podklady koaličným partnerom. Keby to nebolo v poriadku tak by trvali na jeho odchode,” uzavrel Fico. 

   

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku