FAKT24


sviatok má , zajtra

  MILUJE FUNKCIE

  Papaláš Baška. Poslaneckého mandátu sa nevzdá ani ako šéf župy

  09.01.2018 10:30 / politika google+ twitter facebook

  Funkcie sa nevzdá. Smerácky poslanec Jaroslav Baška, ktorý je zároveň aj predsedom Trenčianskeho samosprávneho kraja sa nevzdá svojej poslaneckej funkcie. Bude tak sedieť na dvoch stoličkách.

  Baška lupa
  Jaroslav Baška | sita

  „Hovoril som to už v predvolebnej kampani a hovorím to aj teraz, je výhodou byť poslancom NR SR aj županom. Treba sa pozrieť, koľko starostov a primátorov je napríklad v Zastupiteľstve TSK. Ja vždy vítam tie ich skúsenosti zo samosprávnych funkcií. A tieto skúsenosti dokážu pretaviť aj do návrhov, o ktorých sa rokuje na Zastupiteľstve TSK,“ povedal Baška pre TASR. Baška tak nejde v šľapajach poslaneckých kolegov z OĽaNO Eriky Jurinovej a Jozefa Viskupiča. Tí sa po zvolení za županov  vzdali poslaneckých mandátov.

   

  Rozhodnutie vzdať sa mandátu je podľa Viskupiča dôkazom toho, že sľuby plnia. "Okrem volebných programov, ktoré sme predstavili, je treba pristúpiť k činom a prvým je vzdanie sa poslaneckého mandátu," uviedol s tým, že sa oboznámil so stavom župy a potvrdzuje sa mu do bodky, že ak chce niekto vykonávať funkciu predsedu kraja naplno, nemôže kvalitne vykonávať poslanecký mandát. Podľa neho náhradníci, ktorí prídu do parlamentu za nich, historička Natália Milanová a zdravotná sestra Elena Červeňáková, budú vykonávať funkcie poslancov presne s rovnakým nasadením, ako ich vykonávali oni. Podľa Viskupiča je trnavská župa v komplikovanej situácií. Spomenul resocializačné zariadenie v Galante Čistý deň, Letisko Piešťany i dlh kraja ako témy, ktorými sa musí aktívne zaoberať.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku