FAKT24


sviatok má , zajtra

  ĎALŠIA HÁDKA

  Maďarič má ďalší konflikt. Tentokrát si podal českého prezidenta!

  10.01.2018 10:01 / politika google+ twitter facebook

  Smerácky minister Marek Maďarič začal nový rok tiež konfliktom. Tentokrát si však nepodáva kolegov zo Smeru alebo opozície, ale obul sa poriadne do českého prezidenta Miloša Zemana. Maďaričovi prekáža Zemanova vulgárna kritika Alexandra Dubčeka.

  marek maďarič lupa
  marek maďarič | sita

  Podľa Zemana sa pri okupácii Česko-Slovenska v roku 1968 všetci politici s výnimkou Františka Kriegela “podělali”. “Najskôr tieto idoly dostali funkciu predsedu Federálneho zhromaždenia, potom už len klesli na veľvyslanca v Turecku a potom už ani to nie,” povedal Zeman narážajúc na Alexandra Dubčeka.

   

  Slovenský minister kultúry Marek Maďarič sa ohradil voči “expresívnemu a dehonestujúcemu vyjadreniu Zemana.  "Alexandra Dubčeka si vážime predovšetkým za to, že umožnil obrodný, demokratizačný proces začiatkom šesťdesiatych rokov v Československu, ktorý vyvrcholil tzv. Pražskou jarou. O žiadnom politikovi si nerobíme ilúzie a aj tá najväčšia osobnosť mala svoje slabiny a slabé chvíle, ale považujem za mimoriadne nevhodné a nezdvorilé práve takéto momenty zdôrazniť v slávnostnej chvíli a to dokonca ešte aj expresívnym spôsobom,” povedal na adresu Zemana Maďarič. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku