FAKT24


sviatok má , zajtra

  DÁ IM VIAC

  Lubyová robí poriadky: Štátnym tajomníkom upravuje ich kompetencie

  10.01.2018 18:35 / politika google+ twitter facebook

  Ministerka školstva Martina Lubyová a štátny tajomník Peter Krajňák sa dohodli, že v rámci kompetencií štátneho tajomníka vznikne nová sekcia, ktorá by mala zastrešovať oblasť výchovy a vzdelávania národnostných menšín s presahom kompetencií na všetky druhy škôl.

  Lubyová lupa
  Ministerka Lubyová. | sita

  Ako informovalo tlačové oddelenie ministerstva školstva, plánovanou náplňou novej sekcie bude oblasť inkluzívneho vzdelávania s dôrazom na vytváranie podmienok inklúzie vo všetkých školách a školských zariadeniach a komplexný prístup a tvorba systémových opatrení. "Štátnemu tajomníkovi sekciu ešte posilníme. Má pod sebou vzdelávanie a výchovu národnostných menšín, to je aj téma strany, ktorá ho nominovala. Okrem toho mal záujem o inkluzívne školstvo, pretože sa v tejto téme vždy angažoval a jeho aktivity sú uznávané, je odborník," povedala šéfka rezortu školstva po dnešnom zasadnutí vlády.

   

  Takisto sa posilnili kompetencie štátnej tajomníčky Oľgy Nachtmannovej (Smer-SD). "Vždy javila záujem o medzinárodnú sekciu a teraz boli jej kompetencie posilnené aj o vedu v medzinárodnom rozmere. Na starosť bude mať naše členstvá v medzinárodných organizáciách, napríklad v Európskej vesmírnej agentúre či Programe Cern," doplnila ministerka Lubyová.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku