FAKT24
  PARLAMENT

  Danko minul peniaze na videokonferencie. Vraj, aby ušetril!

  11.01.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky v rámci úspory prevádzkových nákladov zaobstarala nový videokonferenčný systém. Ako agentúru SITA informovali z Odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR, systém má slúžiť poslancom NR SR, ako aj zamestnancom, ktorí pravidelne komunikujú so zahraničnými inštitúciami.

  parlament lupa
  Národná rada. | sita

  Videokonferenčný systém tvoria v súčasnosti dve sústavy. Prvou je konferenčná miestnosť pre 20 diskutujúcich, vybavená je monitormi a plnoautomatizovanými tromi kamerami. Tie majú schopnosť vyhľadať a sledovať hovoriaceho rečníka a takisto dokážu sledovať prezentujúceho rečníka. Druhou časťou výbavy je mobilný konferenčný systém. Ten má slúžiť najmä na individuálne prenosy, keďže jeho výhodou je možnosť zapojiť ho aj priamo v kanceláriách výborov.

   

  „Vďaka dostupným technológiám vieme ušetriť množstvo peňazí na doprave a ubytovaní a v neposlednom rade aj čas strávený na cestách,“ zhodnotil systém predseda parlamentu Andrej Danko (SNS). Využitím nového videokonferenčného systému sa tak podľa NR SR z dvojdňových služobných ciest do zahraničia stane dvojhodinová záležitosť.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku