FAKT24
  PROBLÉMY POSLANCA

  Mazurekove opletačky so zákonom: Pred sudcu sa postaví už vo februári!

  12.01.2018 13:24 / politika google+ twitter facebook

  Špecializovaný trestný súd vytýčil pojednávanie s poslancom Národnej rady SR Milanom Mazurekom (ĽSNS) na 26. februára. Ako uvádza súd na svojej internetovej stránke, pojednávanie sa uskutoční na pracovisku súdu v Banskej Bystrici.

  mazurek lupa
  mazurek | sita

  Poslancovi už koncom decembra uložil samosudca ŠTS peňažný trest päťtisíc eur. Trestným rozkazom vtedy uznal poslanca za vinného z prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia v súbehu s prečinom podnecovania, hanobenia a vyhrážania sa osobám pre ich príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, farbe pleti a etnickej skupine. Poslanec skutok spáchal ako verejný činiteľ vo vysielaní Rádia Frontinus v októbri minulého roka. Proti verdiktu však poslanec podal odpor, preto bolo vytýčené hlavné pojednávanie.

   

  Milan Mazurek vystupoval v Rádiu Frontinus ako poslanec Národnej rady Slovenskej republiky a ako člen parlamentného Výboru pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť za politickú stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. Okrem iného uviedol výroky, ktoré v kontexte celého vystúpenia v rozhlasovej relácii spĺňajú znaky znevažujúcich prejavov z hľadiska príslušnosti ku konkrétnemu – rómskemu etniku, majú rasistický charakter a z ich obsahu vyplýva zámer vyvolať nenávisť voči príslušníkom tejto etnickej skupiny. Tvrdil napríklad, že „150 miliónov eur sa použije iba na domy z týchto cigánskych osád, ľudí, ktorí pre náš národ, pre náš štátny rozpočet, pre našu kultúru neurobili nič, práve naopak, rozhodli sa žiť týmto asociálnym spôsobom života a vyciciavať náš sociálny systém“.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku