FAKT24
  VOLĽBY V ČR

  Útok na Zemana: Je to Putinova štetka, kričala nahá žena na prezidenta...

  12.01.2018 20:12 / politika google+ twitter facebook

  Českého prezidenta Miloša Zemana v piatok napadla polonahá aktivistka. Stalo sa tak, keď chcel odovzdať svoj hlas v prezidentských voľbách, ktoré v krajine začali o 14:00. Prezident prišiel hlasovať do volebnej miestnosti na základnej škole v pražských Lužinách.

  Útok na Zemana lupa
  Útok na Zemana | www.bleskove.cz

  Aktivistka zo skupiny Femen, ktorá svojho času zaútočila aj na pápeža, stála pred prezidentovým príchodom medzi novinármi, píše spravodajský portál iDNES. Keď sa chcel Zeman pred volebnou komisiou legitimovať, dala si dole košeľu a kričiac "Zeman je Putinova štetka" sa rozbehla k nemu. Rovnaké slová mala napísané aj na prsiach. Prezidentova ochranka ju ale zrazila k zemi a odtiahla z miestnosti ešte pred tým, než mala možnosť sa ho dotknúť. Prezidenta okamžite vyviedli z miestnosti.

   

  "Som poctený, že napadli aj mňa. Ako vidíte, moja ochranka funguje celkom dobre, takže sa ku mne nedostala," povedal Zeman, keď išiel po druhý raz voliť. Pri svojom odchode zase podotkol, že ľuďom týmto incidentom ponúkli "predstavenie navyše". Miloš Zeman je jedným z deviatich kandidátov, ktorý sa v priamej voľbe uchádzajú o post českej hlavy štátu.

   

  Okrem neho o prezidentské kreslo bojujú bývalý predseda Akadémie vied Českej republiky Jiří Drahoš, podnikateľ Michal Horáček, bývalý diplomat a manažér Pavel Fischer, expremiér Mirek Topolánek, hudobník Petr Hannig, manažér Jiří Hynek, lekár a pedagóg Marek Hilšer a manažér Vratislav Kulhánek. Podľa predvolebných prieskumov je favoritom tohtoročného hlasovania práve Zeman.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku