FAKT24


sviatok má , zajtra

  FICO VS. KISKA

  Fico Kiskovi: Ak neurobíš, čo chcem, zmeníme zákon a prinútime ťa!

  14.01.2018 13:09 / politika google+ twitter facebook

  Premiér Robert Fico opäť ostro zaútočil na prezidenta Andreja Kisku. Fico v televíznej diskusii povedal, že má vážne podozrenie, že Kiska počas prezidentskej kampane minul viac peňazí ako mu povoľuje zákon. Fico preto od Kisku chce, aby ukázal všetky dokumenty k prezidentskej kampani. Ak to Kiska neurobí, tak je pripravený aj meniť zákon.

  Fico lupa
  Premiér Fico | sita/ap

  "Sú tu vážne podozrenia, že v marci 2014 minul prezident Kiska na prezidentskú kampaň podstatne, podstatne a ešte raz podstatne viac ako povoľuje zákon. Chcem vedieť, ako prebiehala prezidentská kampaň v roku 2014. Zaslúži si to aj slovenská verejnosť. Chcem, aby sme to prešetrili. Chceme vedieť, či podvádzal na daniach alebo nie,“ povedal premiér v relácii V politike na TA3. Fico dokonca zašiel tak ďaleko, že chce Kisku k zverejneniu dokumentov prinútiť zákonom. “Ak to nechce pán prezident urobiť, budeme iniciovať nový zákon. Verejnosť musí vedieť o daňových veciach najvyšších ústavných činiteľov,“ dodal Fico.

   

  Počas prezidentskej kampane pochybila Kiskova firma KTAG, ktorá štát na daniach ukrátila o desaťtisíce eur. Na chybu prišla daňová kontrola. KTAG a Kiska si chybu uznali a daň doplatili. Fico s Kaliňákom však Kisklu obviňujú z toho, že je daňový podvodník. Kiska kontruje tým, že Kaliňák voči nemu zneužíva NAKA, a že tieto praktiky pripomínajú “mafiánsky štát”. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku