FAKT24


sviatok má , zajtra

  FICO VS. KISKA

  Kiska udrel na premiéra! Brutálny výsmech Ficovi

  15.01.2018 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Tak toto tu ešte nebolo. Prezident Kiska prostredníctvom svojho hovorcu drsne zareagoval na premiéra Fica. Predseda vlády Robert Fico by sa mal po štyroch rokoch vnútorne vyrovnať s prehrou v prezidentských voľbách. Uvádza sa to v reakcii Kancelárie prezidenta SR na výzvu premiéra, aby Andrej Kiska zverejnil doklady týkajúce sa aj prezidentskej kampane z marca 2014.

  Kiska lupa
  Prezident Kiska. | sita

  "Andrej Kiska zverejňoval výdavky priebežne a dobrovoľne už počas kampane, na rozdiel od Roberta Fica, a napriek tomu minister vnútra Robert Kaliňák opakovane poslal na neho vyšetrovateľa z NAKA, ktorý bol členom a sponzorom strany Smer. Kontrola polície nezávislým orgánom, čo je v programovom vyhlásení vlády, pritom stále neexistuje. Je nevyhnutné, aby prišlo na Slovensku k zmene a takéto mafiánske praktiky definitívne skončili," uvádza sa v stanovisku. Podľa prezidentskej kancelárie by bolo vhodné, aby sa premiér konečne skoncentroval na svoj výkon, pretože zlyhávanie sociálneho štátu, školstva, či neschopnosť v boji proti korupcii strane Smer a premiérovi vytúžené percentá neprinesú. "Sme takmer v polovici volebného obdobia a nevidno žiadne výsledky pri riešení najväčších problémov krajiny," píše sa v reakcii.

   

  Verejnosť by mala mať prehľad o daňových záležitostiach najvyšších ústavných činiteľov. V diskusnej relácií televízie TA3 V politike to povedal predseda vlády Robert Fico. "Ľudia musia vedieť, či najvyšší ústavní činitelia podvádzali na daniach, musia vedieť, koľkokrát využili účinnú ľútosť, musia vedieť, čo sa dialo v marci 2014, pretože nie ja, ale pán prezident o tom hovoril, že mal problém s nejakými DPH-čkami. Ukázalo sa, že to je nejaká firma KTAG, ktorá preukázateľne platila kampaň prezidentovi," povedal Fico. Zároveň vyzval prezidenta Kisku, aby zverejnil detaily financovania volebnej kampane v prezidentských voľbách z roku 2014. "Podľa všetkého mal pán Kiska motorček v bicykli," povedal premiér s tým, že prezident by mal zverejniť všetky dokumenty.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku