FAKT24


sviatok má , zajtra

  VYŠŠIE PLATY

  Plat 2000 eur je na Slovensku reálny. Ale máme tu politikov, čo chcú byť len pri koryte!

  16.01.2018 13:30 / politika google+ twitter facebook

  Na Slovensku sa o slovo hlásia nové strany. Po Progresívnom Slovensku si o registráciu požiadal aj Miroslav Beblavý so svojím Spolu. A zdá sa, že svoju predvolebnú kampaň začína už teraz. Napríklad prísľubom 200-eurového platu.

  Beblavý. lupa
  Miroslav Beblavý chce vymeniť súčasnú vládu. | sita

  “Politici sa delia na tri skupiny. Jedni nemajú žiadne myšlienky ani program – len byť čo najviac pri koryte. Iní nápady majú, ale nevedia si stanoviť jasné priority. V Spolu chceme byť v tej tretej – vedieť nielen, čo chceme, ale aj to, čo je najdôležitejšie. Medzi naše zásadné priority radíme vyššie mzdy,” píše Miroslav Beblavý vo svojom komentári pre Hospodárske noviny.

   

  Podľa poslanca, ktorý do parlamentu prišiel na kandidátke strany Sieť, už platy na Slovensku mohli byť oveľa vyššie.  “Platy sa do veľkej miery odvíjajú od výkonu nášho hospodárstva. Keby slovenská ekonomika bola – ako pred desiatimi rokmi – najrýchlejšie rastúcou v EÚ, tak už v roku 2025 by sme bez problémov mohli dosiahnuť priemernú mzdu dvetisíc eur,” vysvetľuje Beblavý.

   

  Beblavý tvrdí, že takéto zvýšenie miezd by malo svoje výhody: “Pri takých mzdách by mladí ľudia prestali odchádzať. Štát by nemusel vymýšľať rôzne sociálne programy pre zamestnancov, ktorí by sa o seba dokázali oveľa viac postarať sami. Aj zdravotníctvo a školstvo by mohli stáť na oveľa zdravších finančných základoch.”

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku