FAKT24


sviatok má , zajtra

  PROBLÉM V KOALÍCII

  Fico má problém. Bugár s Dankom mu povedali jasné NIE!

  17.01.2018 10:00 / politika google+ twitter facebook

  Premiér Fico zostal osamotený vo svojom boji s prezidentom Kiskom. Cez víkend Fico avizoval, že Kisku donúti k zverejneniu dokumentov z financovania preziodentskej kampane akýmkoľvek spôsobom. Aj prijatím nového zákona. Tu však narazil na odpor koaličných partnerov Bélu Budgára a Andreja Danka.

  Koalícia lupa
  Vládna koalícia zažehnala krízu. | webnoviny.sk/SITA/AP

  "Ľudia musia vedieť, či najvyšší ústavní činitelia podvádzali na daniach, musia vedieť, koľkokrát využili účinnú ľútosť, musia vedieť, čo sa dialo v marci 2014, pretože nie ja, ale pán prezident o tom hovoril, že mal problém s nejakými DPH-čkami. Ukázalo sa, že to je nejaká firma KTAG, ktorá preukázateľne platila kampaň prezidentovi," povedal Fico. Zároveň vyzval prezidenta Kisku, aby zverejnil detaily financovania volebnej kampane v prezidentských voľbách z roku 2014. "Podľa všetkého mal pán Kiska motorček v bicykli," povedal premiér s tým, že prezident by mal zverejniť všetky dokumenty.

   

  Fico tiež povedal, že ak to Kiska odmietne, bude potrebné zmeniť zákon. Na to však potrebuje aj podporu koaličných partnerov a tú zjavne nemá. Podľa denníka Plus Jeden deň Fico chcel, aby sa do zákona dostalo aj to, že ústavným činiteľom nemôže byť osoba, ktorá mala v minulosti akékoľvek problémy s daňami. Danko to podľa denníka odmietol s tým, že takáto zmena ani nie je možná. Svoje výhrady má aj predseda Mostu Bugár: “Ani svätená voda z nás nezmyje podozrenie, že sme takýto zákon prijali účelovo proti súčasnému prezidentovi.”

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku