FAKT24


sviatok má , zajtra

  PREKVAPENIE

  Stál pri Ficovi, viedol mu kampaň a teraz takáto zrada. Maďarič chváli Kisku!

  19.01.2018 10:00 / politika google+ twitter facebook

  Minister kultúry Marek Maďarič pokračuje naďalej vo vyhláseniach, ktoré zrejme v blízkej budúcnosti budú znamenať odchod zo Smeru. Tentokrát doslova vrazil nôž do chrbta dvojice Fico a Kaliňák, keď Andreja Kisku označil za “dobrého prezidenta”. Vzhľadom na prebiehajúci boj medzi premiérom, ministrom vnútra a prezidentom sa to mnohým v Smere nepočúva dobre.

  Marek Maďarič lupa
  Marek Maďarič | SITA

  “Kiska je celkovo dobrý prezident. Je to prezident, ktorý sa za pochodu učí. Keď sa hovorí o vzťahu prezidenta a vlády, nikdy sa nemôžem zbaviť spomienky na vzťah Mečiarovej vlády a prezidenta Kováča. Preto mám v sebe skôr tendenciu pracovať na tom, aby boli vzťahy medzi najvyššími ústavnými činiteľmi dobré. Ak však niekedy vstúpia do vzájomnej kritiky, netreba to hneď označovať za niečo nenormálne. Sme v demokracii, kde je kritizovateľná vláda a aj prezident. Nebol by som precitlivelý, keď prezident v správe o stave republiky niečo skritizuje,” hovorí Marek Maďarič v rozhovore pre Denník N.  

   

  Nie všetko je však podľa Maďariča s kostolným poriadkom. Nepáči sa mu vojna medzi prezidentom Kiskom a ministrom vnútra Kaliňákom: “Sú však aj veci, ktoré si myslím, že by medzi najvyššími ústavnými činiteľmi nemali byť. Nepáčilo sa mi, keď pán prezident zaútočil na Roberta Kaliňáka osobne, keď ho označil za falošného, ale zase ani ovracané lietadlo nemá žiadnu úroveň. Bol by som rád, keby sa vzťahy medzi ústavnými činiteľmi udržali na štátnickej úrovni,” dodáva minister kultúry.

   

  Maďarič však odmieta to, že by jeho odchod zo straníckej funkcie bol motivovaný iba žiadosťou o odchod Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. “Moje konanie nebolo nikdy motivované vzťahom k jednému človeku, teda tým, čo si myslím, že by mal Robert Kaliňák urobiť. Moje konanie bolo motivované tým, že som videl, že Smer postupne stráca. Prvé kritické slová som povedal na sneme už v roku 2014, kde som hovoril o možnej hrozbe, že pôjdeme cestou SDKÚ alebo HZDS a že by sme mali robiť niečo, aby sa to nestalo. Župné voľby boli ďalším dôkazom poklesu, preto som prišiel s tézou, že by sme mali urobiť aj výrazné personálne zmeny,” vysvetľuje Maďarič. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku