FAKT24


sviatok má , zajtra

  DARÍ SA JEJ

  Smeráčke Zmajkovičovej sa darí. Dostala dom za státisíce

  22.01.2018 13:30 / politika google+ twitter facebook

  Smeráčka Renáta Zmajkovičová je síce mimo parlamentu, ale aj tak sa jej darí. Najnovšie sa stala majiteľkou lukratívneho domu v Trnave, ktorý dostala od svojho syna.

  Renáta Zmajkovičová lupa
  Zmajkovičová si o prejave niektorých politikov myslí svoje. | Facebook R. Zmajkovičová

  Na to, že Zmajkovičovíá získala nehnuteľnosť od svojho syna koncom roka 2016 upozornil portál Aktuality. Zmajkovičová už v tom čase síce nebola poslankyňou NR SR, ale aj tak za rok 2016 musela podať majetkové priznanie. A v tom sa podľa portálu dom nespomína.

   

  Zmajkovičovej syn Jaroslav dom kúpil v roku 2008. To už jeho matka, ktorá je krajskou predsedníčkou Smeru, bola ostrieľanou poslankyňou. Odborník na reality odhadol hodnotu domu a pozemku na viac ako 300 000 eur.  „Využívanie príbuzných na zakrytie majetkových prírastkov verejných funkcionárov je problém nielen u nás, ale aj vo svete. Netreba však ani silné indície vnímať hneď ako dôkazy, je nevyhnutné preveriť každé podozrenie osobitne,” povedal pre portál Peter Kunder z Aliancie Fair-play.

   

  Zmajkovičová už v minulosti spolu so synom kúpila byt na Zámockej ulici v Bratislave. Hodnota luxusného 150-metrového bytu v’bola rovnako viac ako 300-tisíc eur. Zmajkovičová sa poslaneckého mandátu v NR SR vzdala po kauze s nákupom predraženého CT v piešťanskej nemocnici. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku