FAKT24
  PROTEST Č. 2

  Pred Bonaparte sa opäť zišli tisícky ľudí: Dav skandoval drsné slová, Fico sa opäť neukázal! Bojí sa predstúpiť pred verejnosť?

  28.06.2016 00:00 / politika google+ twitter facebook

  Opozícia včera v Bratislave opätovne organizovala demonštráciu za odstúpenie ministra vnútra Roberta Kaliňáka pre jeho spojitosť s kauzou Bašternák.

  Protest Bonaparte lupa
  Protest sa začal na Nám. SNP v Bratislave. | Facebook R. Sulík

  Stovky protestujúcich sa zišli najskôr na Námestí SNP, pričom niektorí z nich držali transparenty: "Kaliňák brzdí rozvoj SVK", "Dosť bolo trýzne!, Kaliňák nech zmizne!" alebo podobu ministra vnútra oblečeného ako Napoleon Bonaparte. Dobrovoľníci rozdávali zhromaždeným červené karty a nálepky s preškrtnutou Kaliňákovou tvárou s nápisom "Mafiánov nestrpíme".

     

  "Korupciu môžeme bez veľkého preháňania označiť ako najzávažnejší problém spoločnosti," povedal v prejave europoslanec a líder strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík s tým, že v súčasnosti siaha na najvyššie miesta. "Nie ten, kto je pracovitý a má nápady je úspešný, ale "náš človek", ktorý má kontakty," povedal Sulík. Minister Kaliňák je podľa neho pri podozrení z obchodovania s daňovým podvodníkom vyšetrovaný svojimi vlastnými podriadenými, čo je hanba. Zároveň si však podľa neho môže byť istý, že mu to prejde, pretože "Béla Charakter Bugár" a "Andrej Slušnosť Danko" mu to svojím submisívnym postojom umožnia. Aj keď Kaliňák podľa Sulíka z funkcie neodstúpi alebo ho opozícia neodvolá, skončil ako korunný princ Smeru, a to je dôležité.

   

  Podľa herca Richarda Stankeho ničia podobné aféry duchovnú a morálnu silu národa. "Naši Robovia považujú východ za svoj vzor, majú ho v krvi," povedal.

   

   

  Demonštranti sa z námestia následne presunuli pred komplex Bonaparte, kde protest pokračoval. Dav tam začal poriadne zostra. Nespokojní ľudia skandovali na premiéra Fica: "Potkan vylez, potkan vylez." Tak, ako pred týždňom, ani včera sa Fico neukázal. Podľa predsedu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča počet účastníkov demonštrácie rovnako ako minulý týždeň prekročil číslo 5 000. Protestujúci prešli za asistencie polície trasu z Námestia SNP po komplex Bonaparte na Radvanskej ulici, pričom skandovali heslá ako: "Dosť bolo Fica! alebo "Do basy!".

   

   

   

  Podľa poslanca Ľubomíra Galka (SaS) dokazuje počet zhromaždených, že ide o občiansky protest. "My politici sme len poslovia," povedal. Zároveň spolu s Veronikou Remišovou (OĽaNO) čítali na pódiu odkazy, ktoré premiérovi na červené karty pre Kaliňáka spísali nespokojní občania. Medzi odkazy patrilo napríklad: "Slovensko je krásne a vy nám ho nekazte!", "Pán premiér, kde sa dá prihlásiť na kurz kreatívneho účtovníctva, stačia odpočty DPH?", "Červenú v parlamente, zelenú v Ilave" alebo "Mladí ľudia chcú krajšiu budúcnosť, tak neblbni a odíď!". Remišová zároveň na zhromaždených apelovala, aby sa nenechali odradiť a ak sa nič nezmení na protest prišli aj o týždeň. Zhromaždenie pred komplexom Bonaparte ukončili protestujúcu spevom štátnej hymny.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku