FAKT24


sviatok má , zajtra

  KAUZA RUSKOVEJ VRAŽDY

  Rusko sa stretol s Černákom. Drsné slová na adresu mafiánskeho bossa

  07.02.2018 09:00 / politika google+ twitter facebook

  Pavol Rusko sa stretol zoči-voči s mužom, ktorý ho obviňuje z objednávky vraždy. Rusko z konfrontácie podľa vlastných slov vyšiel ako víťaz a Černákovi adresoval poriadne drsný odkaz. Na celú vec má však iný názor Černákov advokát. Ten Ruska na oplátku poriadne schladil.

  Rusko lupa
  Pavol Rusko | sita

  “Pravda je mu ešte veľmi vzdialená. Boli to dve hodiny klamstiev, ale na druhej strane veľmi ľahko vyvrátiteľných, nelogických a nezmyselných. Ja som mal pocit a myslím, že som nebol sám, že sa za tie klamstvá hanbí,” povedal Rusko krátko po stretnutí s mafiánskym bossom Mikulášom Černákom.

   

  “Čas na pravdu sa blíži, ale ešte nenastal. Všetko sa dozviete. Aj moje názory a aj moje argumenty aj logické nezmysly, ktoré v tých výpovediach sú,” dodal tajomne Rusko. To, že Černák nehovorí pravdu tvrdil aj jeho právny zástupca Marek Para. “Skutok sa nestal a nemohol stať tak ako predpokladajú orgány činné v trestnom konaní,” tvrdí Ruskov advokát s tým, že predložili aj listinné dôkazy, ktoré potvrdzujú Ruskovu verziu.

   

  Iný názor mal na celú konfrontáciu advokát Mikuláša Černáka František Polák. Ten potvrdil, že jeho klient zopakoval svoju výpoveď a odmietol tvrdenie o nových listinných dôkazoch, ktoré očisťujú Ruska. “O ničom takom neviem. To je možno želanie pána Ruska, ale také dôkazy nepoznám,” povedal Polák.

   

  Mikuláš Černák obvinil Pavla Ruska z toho, že si uňho v roku 1997 za 20 miliónov korún objednal vraždu svojej vtedajšej obchodnej spoločníčky Sylvie Volzovej. Rusko mal už za objednávku vraždy zložiť zálohu vo výške pol milióna korún, čo potvrdil ďalší svedok. Ruska z objednávky vraždy usvedčuje Černák a ďalší mafián Miloš Kaštan. Samotný Rusko priznal stretnutie s Černákom, ale tvrdí, že si bol uňho overiť informáciu, či ho niekto nechce zavraždiť.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku