FAKT24


sviatok má , zajtra

  VOĽBY PREZIDENTA

  Koniec Kisku. Už nebude kandidovať! Tvrdí líder opozície

  07.02.2018 12:31 / politika google+ twitter facebook

  Zdá sa, že Slovensko bude mať nového prezidenta. Stále viac a viac sa totiž objavujú informácie o tom, že súčasný prezident Andrej Kiska sa rozhodol znova nekandidovať a prenechá tak miesto v Prezidentskom paláci niekomu inému.

  Kiska lupa
  Prezident Kiska. | sita

  To, že Kiska seriózne zvažuje možnosť, že nebude obhajovať svoj post potvrdil portálu FAKT24 aj zdroj z jeho okolia. Túto možnosť navyše naznačujú viacerí komentátori a teraz sa pridal aj líder OĽaNO Igor Matovič. "Myslím, že prezident to oznámi už v priebehu mesiaca, dvoch. Aj on si uvedomuje, že by to bolo lepšie urobiť čím skôr. Osobne si myslím, že kandidovať nebude,” povedal Matovič pre denník SME.

   

  Kiska už v minulosti povedal, že neplánuje zakladať stranu a kandidovať v parlamentných voľbách. Očakávalo sa preto, že bude znova kandidovať na prezidenta. Teraz však už aj opozičné strany, ktoré Kisku podporovalo otvorene hovoria o hľadaní nových kandidátov. Spomínajú sa mená Veroniky Remišovej a Lucie Nicholsonovej. Vlastného kandidáta chce postaviť aj Most-Híd a z dvoch ľudí si kandidáta údajne vyberá aj mimoparlamentné KDH. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku